Штучний інтелект не вбиватиме людей: названо нову головну загрозу
Deep Dream Generator
Розробник Ейдан Гомес, співавтор дослідницької роботи, яка лежала в основі технології, на якій засновані чат-боти, закликає зосередитись на безпосередньому впливі ШІ на людство зараз. Головна загроза від штучного інтелекту – це не технологічний апокаліпсис у майбутньому, пише The Guardian.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Гомес не заперечує, що довгострокові ризики слід вивчати і готуватися до них, але вважає, що такі ідеї служать лише для того, щоб відвернути увагу від безпосередніх ризиків, які походять від ШІ – наприклад, поширення фейків.
Такі загрози він вважає більш актуальними і тому набагато відчутнішими. На особливу увагу заслуговують чат-боти (зокрема, ChatGPT) та ШІ-генератори зображень (наприклад Midjourney).
«Така технологія вже використовується в багатьох користувацьких продуктах, зокрема Google та інших. Це створює безліч нових ризиків, але жоден із них не є екзистенційним і не включає сценарій кінця світу. На нашу безпосередню увагу заслуговують розробки, які вже впливають на людей або почнуть впливати в найближчому майбутньому, а не академічні та теоретичні міркування про довгострокове майбутнє», – наголосив Ейдан Гомес.
Найбільше його турбує велика кількість фейкової інформації, яка поширюється в інтернеті.
«Ці моделі штучного інтелекту можуть створювати надзвичайно переконливі медіафайли – ці тексти та зображення практично не відрізняються від створених людиною. І це те, чим нам потрібно зайнятися в терміновому порядку. Нам потрібно з'ясувати, як навчити громадськість розрізняти ці медіадані», – додав розробник.
Особливе місце у поширенні такої інформації займають боти. Їх Гомес називає "реальною загрозою демократії та суспільній дискусії".
Читай також
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
Крок до повернення фізичної свободи
Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними
На першому місці німецький преміум-клас
З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів
Скільки коштуватиме підписка
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект