OpenAI представила найпотужнішу модель штучного інтелекту ChatGPT Turbo: що він може

OpenAI

На своїй першій конференції розробників у понеділок компанія OpenAI представила найбільш продуктивну у своїй серії ШІ-модель GPT-4 Turbo. Про це компанія повідомила на своєму сайті.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

GPT-4 Turbo може похвалитися такими покращеннями порівняно з GPT-4:

Оновлена модель здатна обробляти значно більший обсяг інформації, порівняно з попередніми версіями, — до 300 сторінок тексту, на відміну від нинішнього обмеження 50 сторінок. Це дозволяє створювати більш довгі та складніші запити та отримувати більш змістовні відповіді.

OpenAI також оновила навчальні дані для GPT-4 Turbo. Компанія стверджує, що нова модель має знання про світ станом на квітень 2023 року. Попередня версія містила інформацію лише до вересня 2021 року, хоча останні оновлення GPT-4 вже включали можливість пошуку в інтернеті для отримання найсвіжішої інформації.

GPT-4 Turbo також може приймати зображення як запити безпосередньо в чаті, генеруючи підписи до них або описуючи, що на них зображено. Крім того, модель обробляє запити на перетворення тексту на мовлення. Користувачі зможуть завантажувати документи безпосередньо в сервіс і просити його провести їхній аналіз — функція, яка вже кілька місяців доступна в інших AI-чатах, таких як Claude від Anthropic.

GPT-4 Turbo стала дешевшою для розробників. Вартість введення становитиме лише 0,01 долара за 1000 токенів порівняно з 0,03 долара для GPT-4. Кожен висновок коштуватиме 0,03 долара за 1000 токенів. Загалом, за заявою OpenAI, нова версія GPT-4 в 3 рази дешевша за попередні.

Поліпшення GPT-4 Turbo дозволять користувачам задавати моделі складніші завдання в одному запиті. Люди навіть можуть вказати GPT-4 Turbo використовувати певну мову програмування для результатів, наприклад XML чи JSON.

Більше того, OpenAI представила нове джерело монетизації – власний магазин ботів GPT Store. Він дозволяє виставляти створених ботів і заробляти гроші на власних розробках залежно від кількості користувачів та їхньої активності, можна буде вибирати варіант за категоріями.

Крім покращень флагманської моделі, OpenAI також оголосила, що наслідуватиме приклад Microsoft і Google і надаватиме гарантії захисту авторських прав для корпоративних користувачів через програму Copyright Shield.

OpenAI повідомила, що ChatGPT налічує понад 100 мільйонів активних користувачів щотижня по всьому світу і використовується більш ніж 92 відсотками компаній зі списку Fortune 500. Говорячи про GPT-5, голова стартапу Сем Альтман заявив, що в компанії мають намір створити нову модель, але точні дані про дати поки що відсутні.

Читай також

У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу

Як працює «божественний» штучний інтелект

Не робіть так: типові помилки автомобілістів у перші морозні дні

8 найпопулярніших упущень

4 причини віддати перевагу інфрачервоному обігрівачу AENO

Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)

ЗСУ використовують схожих роботів

Штучний інтелект Google Gemini порадив користувачеві «померти» та назвав його «непотрібним»

Втомився відповідати на питання

Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області

Переможці Всеукраїнського конкурсу

10 ШІ-стартапів вперше представлять Україну на AI Summit у США

Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії

Новий дизайн вперше за 14 років

Швидкісний інтернет: в Україні готуються запровадити технологію Wi-Fi 6E

Що зміниться

3 звички водіїв, які призводять до поломки дверей авто

Властиві багатьом