Porsche 911 встановив унікальний світовий рекорд, піднявшись на вершину вулкана (відео)
Porsche
Автомобіль Porsche 911 підкорив рекордну висоту – 6,734 метра над рівнем моря – ще жоден автомобіль не піднімався вище своїм ходом. 2 грудня гонщик Ромен Дюма встановив новий світовий рекорд на піку західного гребеня вулкана Охос-дель-Саладо в Чилі, керуючи модифікованим Porsche.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Для підкорення нового світового рекорду компанії Porsche знадобилася парочка спеціально підготовлених 911 Carrera 4S та міжнародна команда фахівців, що складалась з представників Чилі, Франції, Німеччини, США, Канади та Швейцарії.
За будівництво машин відповідала команда RD Limited, яка належить французькому гонщику Ромену Дюма. А заправляли їх синтетичним паливом eFuels, виробленим у рамках пілотного проекту HIF у Перу. Porsche протягом кількох років інвестує у цей проект. Спеціально для випробування інженери німецької марки побудували два позашляхові спорткари з бортовими редукторами, один з яких виступав як машина супроводу. Через два тижні сходження пілотам вдалося досягти мети.
Команда зіштовхнулася з екстремальними умовами. Щільність повітря на вершині була вдвічі нижчою, ніж на рівні моря, а температура досягала позначки -20 °С.
«Я ніколи не забуду цього досвіду. Це було незвичайне почуття - проїхати там, де ще не проїжджав жоден автомобіль»,
– сказав Ромен Дюма невдовзі після спуску з вулкана.
«911-й зміг піднятися вище, ніж будь-який інший автомобіль в історії. Ми досягли точки, де нас зустріла справжня вершина західного хребта – вище ми піднятися не могли. Тож це справді була максимальна висота, якої можна досягти. Момент гордості для всієї команди – і ми вдячні за підтримку та віру всім нашим партнерам, кожен із яких зробив це можливим».
Модифіковані Porsche 911 отримали прізвиська Доріс та Едіт. Обидва автомобілі збудовані на базі поточного покоління 911 Carrera 4S. Їм зберегли стоковий двигун - 3,0-літрову "шістку" потужністю 443 кінські сили. Двигун агрегатувався із стандартною семиступінчастою механічною коробкою передач. Для його безперебійної роботи використовувалися мастильні матеріали Mobil 1.
Обидва автомобілі були оснащені сидіннями з вуглецевого волокна та п'ятиточковими ременями безпеки. Потім було додано портальні мости збільшення дорожнього просвіту до 350 мм. Крім того, 911-і були оснащені спеціальним легким, але дуже міцним захистом днища з арамідного волокна, що дозволяє ковзати по камінню.
Провідний автомобіль отримав особливу додаткову технологію – Space Drive для забезпечення максимально точного зв'язку в процесі маневрування, розробленого та наданого компанією Schaeffler Group.
Протягом усієї експедиції команда дотримувалась максимальних заходів безпеки. Учасникам заїзду знадобилося два тижні, щоб акліматизуватися, поступово набираючи висоту день за днем. О 3:30 ранку суботи, 2 грудня, команда вирушила на вершину. Мета була досягнута о 15:58 того ж дня.
Porsche має намір побудувати в Техасі найбільший у світі завод з випуску палива eFuel і почати збирається вже 2024 року. До його поширення може бути ще далеко, але подібні рекорди покликані показати переваги цього виду палива.
Джерело: Porsche
Читай також
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
Крок до повернення фізичної свободи
Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними
На першому місці німецький преміум-клас
З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів
Скільки коштуватиме підписка
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект
Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)
ЗСУ використовують схожих роботів