Вперше в історії компанія Ілона Маска Neuralink вживила чіп у мозок людини: навіщо
Neuralink
Компанія Neuralink американського мільярдера Ілона Маска вперше в історії провела успішну операцію з вживлення чіпа в мозок людини. Про це Маск повідомив у соцмережі Х (колишній Твіттер).
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Відновлення пацієнта після операції йде нормально, фахівцям Neuralink вже вдається реєструвати збудження нейронів через цей пристрій. Дозвіл на проведення таких випробувань Neuralink отримала в США ще у травні минулого року, і з того часу вела підбір добровольців серед людей, які страждають від нерухомості як мінімум однієї пари кінцівок.
Мета компанії на даному етапі досліджень – дати можливість людям керувати комп'ютерним курсором чи клавіатурою, використовуючи лише силу думки. За словами Маска, перший продукт Neuralink називатиметься Telepathy, що перекладається з англійської як "телепатія".
Під час операції робот хірургічним шляхом помістив імплантат інтерфейсу мозок-комп'ютера (BCI) в область мозку, яка контролює намір рухатися. Найтонші електроди проникають у кору головного мозку менш ніж на 2 міліметри. Зрештою, як розраховує Ілон Маск, ці чіпи будуть використовуватися для трансляції думок пацієнта через комп'ютер чи смартфон. Це допоможе вести більш насичене життя людям із бічним аміотрофічним склерозом та іншими тяжкими неврологічними захворюваннями.
Загалом цього року компанія планує провести близько 11 відповідних операцій. Якщо протягом шести місяців не буде виявлено якихось аномалій, то контингент випробуваних буде розширено. Однак, як попереджають фахівці, до схвалення імплантів до масового використання залишаються ще довгі роки.
Маск також раніше заявляв, що поставив перед Neuralink грандіозні завдання: компанія сприятиме швидкому хірургічному впровадженню своїх чіпів для лікування таких захворювань, як ожиріння, аутизм, депресія та шизофренія.
Читай також
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
Крок до повернення фізичної свободи
Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними
На першому місці німецький преміум-клас
З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів
Скільки коштуватиме підписка
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект