Пройшов перший "повітряний бій" між пілотованим літаком та винищувачем, яким керував ШІ (відео)
Getty Images
У США між літаком X-62A, яким керував штучний інтелект (ШІ) і пілотованим винищувачем, відбувся перший у своєму роді випробувальний "повітряний бій». Як повідомляє The War Zone, для підстрахування на борту X-62A знаходився пілот, але він участі у "бою" не приймав.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
X-62A створили на базі двомісного F-16D. Особливість літака – його здатність імітувати системи будь-якого літального апарату. "Повітряний бій" між пілотованим F-16 та X-62A під керівництвом ШІ провели у 2023 році. Імітацію виконали на відстані 600 метрів, швидкість польоту сягала 1900 км/год.
«Вже зараз можна говорити про те, що машинне навчання у повітрі стало реальністю. Поки що це лише експеримент, однак у майбутньому не виключають застосування штучного інтелекту в реальному повітряному бою», - йдеться у матеріалі.
Для підстрахування на борту X-62A був пілот, проте це анітрохи не применшує досягнення американських інженерів. Застосовувати ШІ можна буде як на старих винищувачах, так і на перспективних машинах, які ще не здійснили свого першого польоту.
США активно працюють над створенням винищувача шостого покоління, причому йдеться відразу про декілька зразків – для Повітряних сил та потреб флоту. У березні 2024 року повідомлялося, що фінансування програми для ВМС відклали, тоді як програма Повітряних сил Next Generation Air Dominance отримає навіть більше, ніж минулого року.
Читай також
Neuralink створить роботизовану руку, якою можна керувати силою думки
Крок до повернення фізичної свободи
Українці збільшили витрати на нові авто: які марки стали найбільш продаваними
На першому місці німецький преміум-клас
З 2025 року ChatGPT стане платником податків в Україні: що зміниться для користувачів
Скільки коштуватиме підписка
У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу
Як працює «божественний» штучний інтелект
Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)
ЗСУ використовують схожих роботів