Вчені створили пристрій, який за добу з морської води виробляє 20 літрів питної

Getty Images

Дослідники з Університету Ватерлоо розробили енергоефективний пристрій для опріснення, що використовує енергію сонця для виробництва чистої питної води з морської води. Про це повідомляє Interesting Engineering.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Цей інноваційний девайс міг би забезпечити стійке вирішення глобальної водної кризи, особливо для прибережних та острівних держав, у яких не вистачає прісної води, оскільки він працює від сонячної енергії.

Нова технологія, що імітує кругообіг води в природі, може революціонізувати опріснення, запропонувавши економічно ефективну та екологічну альтернативу традиційним методам.

Натхненні природою, дослідники з Університету Ватерлоо розробили опріснювач на сонячних батареях, що імітує те, як дерева природно транспортують воду від коріння до листя.

Новий пристрій ефективно випаровує та конденсує воду в замкнутій системі, усуваючи накопичення солі та значно покращуючи екологічність процесу. На відміну від традиційних систем, що потребують постійного очищення, ця нова технологія забезпечує постійне опріснення без перерв.

Використовуючи сучасні матеріали, система може перетворювати 93% сонячного світла у придатну для використання енергію, що значно покращує поточні технології опріснення. Така висока ефективність дозволяє виробляти близько 20 літрів прісної води на квадратний метр щодня.

Вчені використовували в опріснювачі нікелеву піну, покриту провідним полімером, термочутливі частинки пилку. Ці матеріали поглинають сонячне світло по всьому сонячному діапазону, перетворюючи його на тепло. Тонкий шар морської води на поверхні полімеру нагрівається і рухається вгору, подібно до капілярної дії, що спостерігається у дерев.

Коли вода випаровується, сіль переноситься на нижній шар пристрою, ефективно запобігаючи засоруванню. Цей механізм самоочищення нагадує систему зворотного промивання басейну, що дозволяє пристрою працювати безперервно без обслуговування.

Крім енергоефективності, пристрій також портативний, що робить його ідеальним рішенням для регіонів, де не вистачає прісної води. Дослідники вважають, що їхня система може кардинально змінити ситуацію в районах з обмеженою інфраструктурою та ресурсами доступу до прісної води.

Читай також

У швейцарській церкві тепер можна сповідатися ШІ-Ісусу Христу

Як працює «божественний» штучний інтелект

Не робіть так: типові помилки автомобілістів у перші морозні дні

8 найпопулярніших упущень

4 причини віддати перевагу інфрачервоному обігрівачу AENO

Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)

ЗСУ використовують схожих роботів

Штучний інтелект Google Gemini порадив користувачеві «померти» та назвав його «непотрібним»

Втомився відповідати на питання

Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області

Переможці Всеукраїнського конкурсу

10 ШІ-стартапів вперше представлять Україну на AI Summit у США

Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії

Новий дизайн вперше за 14 років

Швидкісний інтернет: в Україні готуються запровадити технологію Wi-Fi 6E

Що зміниться

3 звички водіїв, які призводять до поломки дверей авто

Властиві багатьом