Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області
Getty Images
З мису Канаверал у штаті Флорида 4 листопада запустили ракету SpaceX-31. Разом із нею на Міжнародну космічну станцію вирушив науковий проект, створений школярами із міста Сколе Львівської області. Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Учнівський проект під назвою "Приготування біомедичних гідрогелів в умовах мікрогравітації" має на меті вивчити властивості гідрогелів у космосі, щоб сприяти майбутнім біомедичним досягненням. Створили його учні Сколівської загальноосвітньої школи №2 в Україні.
Школярі займаються у Малій академії наук та є переможцями Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP. У міністерстві наголосили, що це вже третій науковий проект українських школярів, який полетів у космос.
Мала академія наук України повідомила, що ідея проекту у школярів виникла після того, як вони дізналися про відкриття хіміками Львівської політехніки унікального способу одержання гідрогелю.
«Такі гідрогелі складаються з ланцюгів органічної природи, пов'язаних між собою фізичними та хімічними взаємодіями. Ланцюги утворюють сітку, в отворах якої знаходиться вода або інші гідрофільні речовини. Ці речовини мають властивість поглинати інші водорозчинні речовини та утворювати плівку, тому їх уже застосовують у різних областях на Землі», — зауважили учасники проекту.
У космосі гідрогелі можуть виконувати функції систем контрольованого виділення ліків, субстрату для вирощування клітин або рослин, осушувачів, гідрогелевих мембран, датчиків вологи, припиняти кровотечі та загоювати рани.
Читай також
Ракета SpaceX відправила в космос науковий проект школярів зі Львівської області
Переможці Всеукраїнського конкурсу
Apple представила новий Mac mini – свій найменший комп'ютер в історії
Новий дизайн вперше за 14 років
Найдосконаліший у світі робот-гуманоїд може імітувати людську міміку – відео
Короткий діалог двох людиноподібних роботів
Нове оновлення Windows 11 поламало комп'ютери по всьому світу
Не працюють навіть миші, клавіатури та WiFi
Вийшов додаток Windows App, який дозволяє керувати ПК з будь-якої точки світу через смартфон або планшет
Як віддалено підключатися до робочого столу Windows