Як насправді звучить пісня "Червона калина" (відео)
Після повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк заспівав на Софійській площі фрагмент з української народної патріотичної пісні "Ой у лузі червона калина".
Акапельне виконання стало настільки популярним у мережі, що гімн "Українських січових стрільців" почали співати по всьому світу. Але версія Хливнюка суттєво відрізняється від автентичної версії. Можна сказати, що музикант виконав пісню у своїй манері, або, скажімо так, зробив ремейк.
Деякі користувачі в мережі вважають, що в сучасному стилі композиція сприймається краще за оригінал і має право на існування. При цьому інші також кажуть, що нову версію з модифікованою мелодією не сприймають і більше віддають перевагу старим варіантам.
У матеріалі ми покажемо кілька відео, де звучить автентична пісня.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Наразі композиція стала символом української боротьби проти російської агресії. На варіант Хливнюка зробили багато реміксів не лише українські, а й зарубіжні зірки.
Наприклад, південноафриканський артист Девід Скотт, відомий під псевдонімом Kiffness, поклав музику на виконання українського артиста. Виступ вокаліста "Бумбокса" також використав британський рок-гурт Pink Floyd, який возз'єднався заради цього проекту, і назвав свою версію Hey Hey Rise Up.
Крім того, пісню "Ой у лузі червона калина" переспівали у багатьох містах на різних концертах на підтримку України та в рамках флешмобів.
За однією з версій вважається, що авторство народної пісні "Ой у лузі червона калина" належить поетові Степану Чарнецькому, який написав її у 1914 році за мотивами іншої народної композиції "Розлилися круті бережечки", мовляв, для п'єси "Сонце Руїни". Згідно з іншою версією, творцем пісні нібито є поет та режисер тієї п'єси Василь Пачовський.
Ще одна версія говорить про те, що слова до мелодії вигадав у 1914 році галицький військовий Григорій Трух із формування "Українські Січові Стрільці". Він почув пісню "Ой у лузі..." від артистів львівського театру, додав кілька фраз та навчив уже зміненій пісні своїх побратимів.
Спочатку композиція стала популярною на Галичині, а згодом по всій Україні. "Червону калину" також співали повстанці у підрозділах УПА за часів Другої світової війни.
Теги: новини , новини України , музика