Війна в Україні Війна в Україні
Події

Бойові дії в Україні на 29 вересня: мапа та ситуація на фронті

Війна в Україні Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/
Марина Горносталь 29 вересня, 2022, 09:58
 0

29 вересня розпочалася 218-та доба боротьби українського народу проти російської збройної агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Мапа приблизної ситуації в Україні на 29 вересня Мапа приблизної ситуації в Україні на 29 вересня Фото: twitter.com/War_Mapper

Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, а краще пройти у найближче укриття під час сирен, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.

Минулої доби противник завдав по об'єктах на території України:

  • три ракетні удари;
  • вісім авіаційних ударів;
  • понад 82 обстріли з РСЗВ.

Від численних ворожих атак постраждала інфраструктура понад 28 українських населених пунктів, серед яких Кривий Ріг, Миколаїв та інші.

Агресор продовжує не лише обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, а й намагається повністю окупувати Донецьку область, утримати захоплені території, повернути втрачені позиції, вести повітряну розвідку та зірвати активні дії українських військ на окремих напрямках.

Бойові дії в Україні проти РФ на 29 вересня Бойові дії в Україні проти РФ на 29 вересня Фото: liveuamap.com

Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ за минулу добу на ранок 29 вересня 2022 року:

  • Ворожі обстріли з танків, мінометів, ствольної артилерії – на Сіверському, Слобожанському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.

  • Без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.

  • Противник активних дій не вів – на Новопавлівському та Запорізькому напрямках.

  • Повітряна розвідка ворога та коригування вогню – на Південнобузькому напрямку за допомогою безпілотників, які вилітали понад 45 разів.

  • Втрати ворога – на Запорізькому напрямку 27 вересня українські захисники знищили три зенітні ракетні комплекси С-300.

 

ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Зайцеве, Майорськ, Залізне, Бахмутське, Одрадівка, Миколаївка Друга, Озерянівка, Первомайське, Побєда, Новомихайлівка, Павлівка та Безіменне.

Авіація ЗСУ – здійснила 16 ударів, вразивши три опорні пункти супротивника, десять місць скупчення озброєння та військової техніки ворога, а також трьох зенітних ракетних комплексів окупантів.

Підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ – збили чотири ворожі безпілотники та чотири керовані авіаракети Х-59.

Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили два командні пункти противника, сім районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки ворога, одну станцію-ретранслятор, три станції РЕБ (радіоелектронної боротьби), два склади з боєприпасами та один - з пально-мастильними матеріалами.

Бойові дії в Україні проти РФ на 28 вересня Бойові дії в Україні проти РФ на 28 вересня Фото: deepstatemap.live

В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) дали таку оцінку російській наступальній кампанії в Україні на 28 вересня:

  • Російське військове керівництво не змогло встановити інформаційні умови для потенційно неминучої поразки Росії у Лимані.

  • Кремль може тимчасово відкласти оголошення про анексію окупованої Росією території України, щоб краще підготувати російський інформаційний простір та адміністративну організацію, хоча 30 вересня залишається найвірогіднішою датою оголошення про анексію.

  • Російська влада продовжує направляти нещодавно мобілізованих і недостатньо навчених новобранців для безпосереднього посилення залишків різних підрозділів, що сильно деградували, у тому числі підрозділів, які раніше вважалися головними звичайними збройними силами Росії.

  • 28 вересня українські сили, ймовірно, продовжували досягати значних успіхів у районі Лимана, наступаючи з півночі по дузі Зелена Долина — Колодязі та з південного сходу в обхід Ямполя.

  • Українські військові переважно зберігали оперативну мовчанку щодо конкретних дій України в Херсонській області 28 вересня, але заявили, що українські війська продовжують позиційні бої у невстановлених місцях, щоб зміцнити та покращити свої позиції вздовж південної осі.

  • Російські війська продовжували безуспішні наземні атаки на Донеччині.

  • Російські військові чиновники відкрито суперечать оприлюдненим Кремлем керівним принципам мобілізації для виконання вимог квоти, навіть незважаючи на те, що кремлівська пропаганда намагається змінити суспільне сприйняття часткової мобілізації.

  • Російська влада починає обмежувати пересування російських громадян у прикордонні райони Росії, щоб впоратися з сотнями тисяч російських чоловіків, які намагаються втекти з країни.

Мапа приблизної ситуації в Україні на 28 вересня Мапа приблизної ситуації в Україні на 28 вересня Фото: understandingwar.org

Приблизні втрати військ РФ в Україні з 24 лютого до 29 вересня Приблизні втрати військ РФ в Україні з 24 лютого до 29 вересня Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Теги: новини , новини України , війна , російсько-українська війна , бойові дії , вторгнення Росії , окупація , карта , ВСУ , українські захисники , агресор

  • 03 грудня 15:07 На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію    0
  • 01 грудня 16:20 Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками    0
  • 28 листопада 17:57 Європу охоплює хвиля дешевого кокаїну, ціна якого знизилася вдвічі: причина    0
  • 27 листопада 17:37 Названо ТОП-10 мільярдерів України у 2025 році — інфографіка    0
  • 26 листопада 17:42 Жінка «воскресла» у труні всього за кілька хвилин до кремації    0
  • 26 листопада 16:42 "Справжній зрадник": чиновники США відреагували на злив розмови Віткоффа з помічником Путіна    0
  • 25 листопада 14:46 “Новий Зір” переміг на премії EPHA Awards 2025: українська клініка вперше отримала нагороду від організації світового рівня    0
  • 20 листопада 18:56 Західні ЗМІ опублікували деталі нового плану завершення російсько-української війни    0
  • 14 листопада 16:08 Примусова доставка військовозобов'язаних – законна: у ТЦК розповіли про проблеми мобілізації    0
  • 12 листопада 16:34 Влада обговорює законопроект, який дозволяє ширше використовувати російську мову в Україні    0
  • 06 листопада 17:16 Україна вперше здобула титул "Віце Міс Земля" у 2025 році: хто отримав корону (фото)    0
  • 17:06 Російська чиновниця та головний співак "епохи СВО" одружилися в окупованому Донецьку (фото)    0
  • 31 жовтня 17:37 В Україні зменшується кількість підлітків, які користуються українською мовою у побуті    0
  • 31 жовтня 15:31 Обов'язкова згода на секс: у Франції ухвалили історичний закон після гучної судової справи    0
  • 27 жовтня 15:15 «Що ще скаже пропагандист?»: Міністр фінансів США розкритикував спецпосланника Путіна    0
  • 20 жовтня 15:26 Пограбування року: чотири грабіжники вкрали дев'ять імператорських коштовностей із Лувру за 7 хвилин (фото)    0
  • 20 жовтня 14:25 OnlyFans визнана найприбутковішою компанією у світі за доходом на одного співробітника - 37,6 млн. доларів    0
  • 10 жовтня 12:49 Нобелівська премія миру дісталася не Трампу: її отримала опозиційний політик    0
  • 09 жовтня 17:06 Кім Чен Ин ввів репресії проти жінок із силіконовими імплантами в грудях: перевірки та покарання    0
  • 17 вересня 19:02 У Лондоні відбуваються протести проти Дональда Трампа, який прибув із візитом до Великобританії (фото)    0