Заочної форми навчання в Україні не буде з 2024 року Заочної форми навчання в Україні не буде з 2024 року
Події

З 2024 року заочної форми навчання в Україні не буде: запроваджуються фундаментальні зміни у вищій освіті

Фото: Getty Images
Дарина Герасимчук 23 жовтня, 2023, 16:25
 0

Кабінет міністрів підтримав законопроект, який внесе суттєві зміни до процесу здобуття вищої освіти в Україні. Зокрема, з 2024 року заочної форми навчання не існуватиме. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

«Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта «для галочки»», – написав Федоров.

За словами міністра, студенти самі обиратимуть, скільки навчатимуться, які саме предмети їм цікаві і навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання.

Детальніше про нововведення:

  • Студенти за контрактом можуть регулювати терміни навчання.

Наприклад, прискорити навчання та завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Або навпаки — здобути ступінь за 6 років.

  • Вибір спеціальності після 1 або 2 курсів.

Вступаєте на певну галузь, 1-2 роки вивчаєте спільні предмети, далі вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі.

  • Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього.

Україна відмовиться від заочки з 2024 року.

Більше про зміни – на інфографіці ⬆️

Фото: МОН України

Теги: новини України , освіта , вузи , університет , дистанційне навчання , ПН

  • 09 травня 18:26 Росія не може розраховувати на території, які вона не захопила, – Джей Ді Венс    0
  • 08 травня 19:53 У Росії кожному учаснику «СВО» подарують ящик горілки до 9 травня    0
  • 08 травня 19:20 У Ватикані побачили білий дим: нового Папу Римського обрано    0
  • 06 травня 13:53 Новий рейтинг довіри українців очолив Залужний: хто на останньому місці    0
  • 06 травня 12:56 Швеція готова платити мігрантам 32 тисячі євро за повернення додому    0
  • 05 травня 14:53 Трамп наказав знову відкрити в'язницю Алькатрас: чому вона була закрита більше 60 років    0
  • 01 травня 16:01 Що зміниться в Україні з 1 травня: новий бензин, перерахунок пенсій, старт НМТ та багато іншого    0
  • 29 квiтня 14:57 В Україні активізувалися отруйні сколопендри: укус викликає температуру 40°C та опік шкіри (фото)    0
  • 28 квiтня 19:24 Як обиратимуть нового Папу Римського і коли відбудеться таємне голосування    0
  • 28 квiтня 17:52 Якими можуть бути наслідки ядерної війни між Індією та Пакистаном – дослідження    0
  • 28 квiтня 15:47 У Росії на виставці захопленої військової техніки ЗСУ загинула 4-річна дитина    0
  • 23 квiтня 19:58 Трамп різко висловився про слова Зеленського про те, що Україна не визнає Крим російським    0
  • 21 квiтня 16:07 Смерть Папи Франциска може стати початком здійснення пророцтва про кінець світу    0
  • 17:58 Відбувся другий в історії жіночий політ у космос: Кеті Перрі та ще 5 дівчат на борту New Shepard (відео)    0
  • 16:28 «Радий з гордістю представляти Росію»: український боєць UFC Крилов оголосив про зміну громадянства    0
  • 09 квiтня 17:59 З'явилися шокуючі факти про постраждалу в Дубаї 20-річну українку Марію Ковальчук    0
  • 09 квiтня 15:02 Діти зможуть анонімно повідомляти про булінг у школі через додаток "Мрія"    0
  • 08 квiтня 17:15 У США створили протизаплідні таблетки для чоловіків: препарат ефективний на 99%    0
  • 04 квiтня 17:18 Ціни на нафту обвалилися до мінімуму з 2021 року: як це вплине на економіку РФ    0
  • 02 квiтня 15:50 Forbes оновив список найбагатших людей світу: шість українців потрапили до рейтингу 2025 року    0