На Сонці стався найсильніший спалах за останні 6 років: як він вплине на Землю На Сонці стався найсильніший спалах за останні 6 років: як він вплине на Землю
Події

На Сонці стався найсильніший спалах за останні 6 років: як він вплине на Землю

Фото: NASA
Дарина Герасимчук 15 грудня, 2023, 19:12
 0

На Сонці зафіксували найпотужніший спалах за останні шість років. За даними The Watchers, сонячний спалах класу X2.8 розпочався 14 грудня о 18:47 за київським часом.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Сонячні спалахи класифікують за категоріями від М1 до Х20. M або Х означає клас інтенсивності, а число - силу спалаху. М1 - незначні спалахи; М5 - помірні; Х1-Х10 – сильні, Х20 – екстремальні.

Сонячний спалах класу X2,8 стався в активній області Сонця 14 грудня. Він тривав з 18:47 за Києвом і до 19:12. Цей спалах вважають найсильнішим у поточному сонячному циклі.

Вчені зафіксували радіовипромінювання типу II із розрахунковою швидкістю 2118 км/с, що вказує на те, що під час спалаху стався викид корональної маси.

Напередодні у цій же області Сонця сталося ще кілька менш потужних спалахів. За останні 24 години також зафіксовано значне зростання сонячних плям.

Наслідки для Землі

За прогнозами, перша потужна геомагнітна буря накриє Землю вже у суботу, 16 грудня. Більш слабкі магнітні бурі можливі 18, 19 та 22 грудня. З ними ж закінчиться 2023 рік і почнеться 2024-й.

"У метеозалежних можливі мігрені, порушення сну, загострення хронічних хвороб, біль у суглобах і стрибки тиску", - попереджають вчені.

Крім цього, подія спровокувала серйозне радіозатемнення в частинах Землі, які на той момент були звернені до Сонця. Постраждали високочастотні сигнали, які зазвичай використовуються у військових, морських та авіаційних цілях. Прогнозується, що радіочастоти будуть деградовані над Південною Америкою.

Теги: наслідки , земля , спалах , магнітна буря , сонце , світові новини

  • 21 квiтня 16:07 Смерть Папи Франциска може стати початком здійснення пророцтва про кінець світу    0
  • 15 квiтня 17:58 Відбувся другий в історії жіночий політ у космос: Кеті Перрі та ще 5 дівчат на борту New Shepard (відео)    0
  • 15 квiтня 16:28 «Радий з гордістю представляти Росію»: український боєць UFC Крилов оголосив про зміну громадянства    0
  • 09 квiтня 17:59 З'явилися шокуючі факти про постраждалу в Дубаї 20-річну українку Марію Ковальчук    0
  • 09 квiтня 15:02 Діти зможуть анонімно повідомляти про булінг у школі через додаток "Мрія"    0
  • 08 квiтня 17:15 У США створили протизаплідні таблетки для чоловіків: препарат ефективний на 99%    0
  • 04 квiтня 17:18 Ціни на нафту обвалилися до мінімуму з 2021 року: як це вплине на економіку РФ    0
  • 02 квiтня 15:50 Forbes оновив список найбагатших людей світу: шість українців потрапили до рейтингу 2025 року    0
  • 01 квiтня 16:27 Пастор Марк Бернс, особистий духовний радник Дональда Трампа, зробив заяву після візиту до України    0
  • 31 березня 16:38 Трамп пригрозив Зеленському "великими проблемами", а Путіну – вторинними митами    0
  • 26 березня 14:56 Трамп віддав Путіну сім «козирів» у переговорах про війну РФ проти України, – Politico    0
  • 25 березня 16:14 Наприкінці тижня Україна переходить на літній час: коли переводити стрілки годинника    0
  • 24 березня 20:02 У США знайшли мертвою екс-федерального прокурора Джесіку Абер: вона розслідувала злочини РФ    0
  • 20 березня 16:52 Опубліковано рейтинг найбільш щасливих країн світу: яке місце посіла Україна    0
  • 19 березня 19:11 Зниклу в Дубаї 20-річну громадянку України знайшли у лікарні в тяжкому стані    0
  • 19 березня 17:04 Північна Корея стала третім у світі власником біткоїнів завдяки найбільшій крадіжці в історії    0
  • 10 березня 17:39 Двоюрідний брат віце-президента США Джей Ді Венса 2,5 роки воював за Україну    0
  • 07 березня 18:15 Дональд Трамп пригрозив Росії «масштабними» санкціями: причина    0
  • 05 березня 18:26 Білий дім заявив, доколи буде зупинено військову допомогу та розвіддані для України    0
  • 04 березня 18:51 У Трампа заявили, що зупинка військової допомоги Україні – це «батіг» для Зеленського: причина    0