Президент Польщі Анджей Дуда постане перед судом: що сталося Президент Польщі Анджей Дуда постане перед судом: що сталося
Події

Президент Польщі Анджей Дуда постане перед судом: що сталося

Фото: Getty Images
Дарина Герасимчук 30 вересня, 2024, 14:28
 0

Президент Польщі Анджей Дуда постане перед судом після закінчення своїх повноважень глави держави. Про це повідомило видання Fakt у неділю, 29 вересня.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

На думку Центру моніторингу расистської та ксенофобської поведінки, президент Польщі "образив громадян власної країни", коли сказав, що "у кінотеатрі сидять лише свині".

Організація подала позов, звинувативши Дуду в "образі громадян своєї держави" під час його торішнього виступу. Тоді він негативно оцінив фільм Агнешки Холланд «Зелений кордон» про події на кордоні Польщі та Білорусії, що показує у негативному світлі польських прикордонників та інших силовиків. Дуда тоді заявив, що не здивувався, що співробітники Прикордонної варти Польщі використовували фразу «тільки свині сидять у кінотеатрі», відому з часів гітлерівської окупації Польщі, коли в кінотеатрах показували пропагандистські фільми нацистів.

«Той факт, що пані Холланд у такий спосіб показує польських службовців, які виконують свою роботу для польського суспільства, для безпеки всіх нас, безпеки Польщі, то я не дивуюсь, що офіцери Прикордонної служби, які переглянули цей фільм, використали гасло “Тільки свині сидять у кінотеатрі“», – сказав Дуда.

Пізніше президент пояснив, що ці слова були лише цитатою, а не його особистою думкою, пославшись на закон про цитування. Проте Центр моніторингу расистської та ксенофобської поведінки заявив, що такі слова все одно є образою громадян Польщі, які переглянули фільм, та подали до суду на президента.

Окружний суд Варшави призначив розгляд справи на 24 жовтня 2025 року. На той час Дуда перестане бути президентом Польщі, оскільки його повноваження закінчуються у серпні 2025 року. Він не може балотуватися на другий термін, оскільки займає свою посаду вдруге поспіль.

Глава канцелярії президента Польщі Малгожата Папроцька підтвердила журналістам факт призначення слухання, Дуду на засіданні представлятиме адвокат.

Цей судовий процес є унікальним для польської політичної системи. Як зазначили адвокати, вирок може містити прощення, компенсацію або відшкодування збитків. Суд також може зобов'язати Анджея Дуду опублікувати офіційні вибачення у польських ЗМІ.

Теги: світові новини , події , польща , президент , образу , суд

  • 19 лютого 18:55 Українка з Броварів листувалася з Джеффрі Епштейном і підбирала дівчат для нього    0
  • 19 лютого 14:07 Вчені вперше зафіксували у водах Антарктики акулу, яку вважали неіснуючою (відео)    0
  • 18 лютого 18:44 Система блокпостів обходиться Україні більш ніж у 4,6 млрд грн на рік і заважає роботі поліції    0
  • 18 лютого 15:51 Проект нового Трудового кодексу дозволяє відеоспостереження за працівниками та контроль їх листування    0
  • 10 лютого 18:16 Синергія допомоги: як Григорій Козловський, Emily Resort та норвежці з Fritt Ukraina підтримують ЗСУ    0
  • 09 лютого 14:25 Друг Трампа запустить свій канал Newsmax на українському телебаченні    0
  • 03 лютого 14:21 В Україні для абітурієнтів запустили нульовий курс з підготовки до НМТ: що потрібно знати    0
  • 17:29 Ілон Маск заявив, що вчитися на лікаря більше немає сенсу: хто замінить хірургів    0
  • 12 сiчня 16:39 Україна та Молдова обрізали логістику у Придністров'ї: російські війська опинилися у пастці    0
  • 06 сiчня 17:09 Італійця не пустили в Україну через скандал у Threads: деталі    0
  • 05 сiчня 16:58 Топ-10 ризиків та можливостей для України у 2026 році на думку провідних західних аналітиків    0
  • 24 грудня 17:09 Скільки росіян хочуть продовжувати війну в Україні: рекордні показники соцопитування    0
  • 22 грудня 18:23 Новий світовий рекорд: у Великій Британії прикрасили найвищу живу ялинку (відео)    0
  • 15 грудня 15:11 75% світового багатства перебуває в руках 10% найбагатших людей: як розподіляються доходи    0
  • 12 грудня 17:06 Ставки на українські території: гравці отримали мільйонні виплати за помилкове захоплення Мирнограду    0
  • 08 грудня 16:35 Україна увійшла до ТОП-4 країн світу за кількістю біткоін-резервів    0
  • 03 грудня 15:07 На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію    0
  • 01 грудня 16:20 Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками    0
  • 28 листопада 17:57 Європу охоплює хвиля дешевого кокаїну, ціна якого знизилася вдвічі: причина    0
  • 27 листопада 17:37 Названо ТОП-10 мільярдерів України у 2025 році — інфографіка    0