Білорусь посіла 1-е місце у світі за смертністю від алкоголю: дослідження The Lancet Білорусь посіла 1-е місце у світі за смертністю від алкоголю: дослідження The Lancet
Події

Білорусь посіла 1-е місце у світі за смертністю від алкоголю: дослідження The Lancet

Фото: Getty Images
Дарина Герасимчук 10 вересня, 2025, 11:35
 0

У найбільшому дослідженні про вплив алкоголю на здоров'я, опублікованому в The Lancet, Білорусь посіла перше місце за смертністю, пов'язаною із вживанням спиртного, і увійшла до трійки лідерів за кількістю втрачених років життя.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Такі дані опубліковано у вересні 2025 року у міжнародному медичному журналі The Lancet Public Health, пише журнал "Трамвай".

Фахівці з Німеччини, Канади та США проаналізували показники смертності: роки життя, втрачені через передчасну смерть та внаслідок хвороб, спричинених алкоголем. У Білорусі стандартизований показник становив 164,3 смерті на 100 тис. осіб. 2-е місце посіла Молдова з показником 162,3, на 3-му – Україна – 156,9.

Також було здійснено підрахунок за індексом DALY потенційних років якісного життя, які були втрачені через різні фактори, такі як ДТП, хвороби, травми. За цим показником Білорусь перебуває на третьому місці у світі. Там на кожні 100 тис. осіб припадає 5596 втрачених років життя та здоров'я. На другому місці Україна з показником 5668. Росія на першому місці - 5772.

Дослідники зазначають, що дані отримані не лише на основі офіційної статистики, а й за допомогою математичних моделей, які враховують продаж алкоголю, рівень куріння та інші непрямі фактори. Такий підхід дозволяє виявляти реальний масштаб проблеми навіть якщо держави не розкривають повну інформацію.

Як зазначено у дослідженні, пандемія COVID-19 у 2020 році тимчасово скоротила середнє споживання алкоголю у світі на 11%. Але навіть із цим падінням у країнах, де традиційно п'ють багато, проблема залишається гострою. Зокрема, з 2019 по 2020 рік у 23 (12%) із 189 країн спостерігалося збільшення споживання алкоголю на 0,1 л або більше. Лідерами серед зростання вживання алкоголю в Європі стали Білорусь та Норвегія – там вживання алкогольних напоїв збільшилося на 0,6.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) також опублікувала список держав із найбільшим споживанням алкоголю:

  • Молдова – перше місце.
  • Литва – друге місце.
  • Чехія – третє місце.

Теги: алкоголь , статистика , смертність , дослідження , Білорусь , світові новини

  • 03 грудня 15:07 На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію    0
  • 01 грудня 16:20 Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками    0
  • 28 листопада 17:57 Європу охоплює хвиля дешевого кокаїну, ціна якого знизилася вдвічі: причина    0
  • 27 листопада 17:37 Названо ТОП-10 мільярдерів України у 2025 році — інфографіка    0
  • 26 листопада 17:42 Жінка «воскресла» у труні всього за кілька хвилин до кремації    0
  • 26 листопада 16:42 "Справжній зрадник": чиновники США відреагували на злив розмови Віткоффа з помічником Путіна    0
  • 25 листопада 14:46 “Новий Зір” переміг на премії EPHA Awards 2025: українська клініка вперше отримала нагороду від організації світового рівня    0
  • 20 листопада 18:56 Західні ЗМІ опублікували деталі нового плану завершення російсько-української війни    0
  • 14 листопада 16:08 Примусова доставка військовозобов'язаних – законна: у ТЦК розповіли про проблеми мобілізації    0
  • 12 листопада 16:34 Влада обговорює законопроект, який дозволяє ширше використовувати російську мову в Україні    0
  • 06 листопада 17:16 Україна вперше здобула титул "Віце Міс Земля" у 2025 році: хто отримав корону (фото)    0
  • 17:06 Російська чиновниця та головний співак "епохи СВО" одружилися в окупованому Донецьку (фото)    0
  • 31 жовтня 17:37 В Україні зменшується кількість підлітків, які користуються українською мовою у побуті    0
  • 31 жовтня 15:31 Обов'язкова згода на секс: у Франції ухвалили історичний закон після гучної судової справи    0
  • 27 жовтня 15:15 «Що ще скаже пропагандист?»: Міністр фінансів США розкритикував спецпосланника Путіна    0
  • 20 жовтня 15:26 Пограбування року: чотири грабіжники вкрали дев'ять імператорських коштовностей із Лувру за 7 хвилин (фото)    0
  • 20 жовтня 14:25 OnlyFans визнана найприбутковішою компанією у світі за доходом на одного співробітника - 37,6 млн. доларів    0
  • 10 жовтня 12:49 Нобелівська премія миру дісталася не Трампу: її отримала опозиційний політик    0
  • 09 жовтня 17:06 Кім Чен Ин ввів репресії проти жінок із силіконовими імплантами в грудях: перевірки та покарання    0
  • 17 вересня 19:02 У Лондоні відбуваються протести проти Дональда Трампа, який прибув із візитом до Великобританії (фото)    0