Події

"Справжній зрадник": чиновники США відреагували на злив розмови Віткоффа з помічником Путіна

Фото: Getty Images
Дарина Герасимчук 26 листопада, 2025, 16:42
 0

Bloomberg опублікував записи двох телефонних розмов помічника президента Росії Юрія Ушакова — зі спецпосланцем Дональда Трампа Стівом Віткоффом та спецпредставником Путіна Кирилом Дмитрієвим.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Представники Конгресу та політики обурені розмовою Стіва Уіткоффа з росіянами, під час якого він радив просувати мирний план американському президенту.

Розмова відбулася 14 жовтня, а Путін зателефонував Трампу вже 16 жовтня. Наступного дня, коли президент України Володимир Зеленський зустрічався із Трампом у Білому домі, він отримав відмову у запиті на передачу американських крилатих ракет «Томагавк».

Під час бесіди між Стівом Уіткоффом та Юрієм Ушаковим, американський переговорник безпосередньо запропонував російській стороні випередити Україну та поговорити з Трампом у потрібній тональності до приїзду Зеленського.

"Медіазона" опублікувала повний переклад бесіди.

Реакції представників Конгресу США та політиків у соцмережі Х:

Дон Бейкон, конгресмен-республіканець від Небраски

«Для тих, хто виступає проти російського вторгнення та хоче бачити Україну суверенною та демократичною країною, очевидно, що Віткофф повністю підтримує Росію. Йому не можна довіряти ведення цих переговорів. Хіба штатний російський агент зробив би менше, ніж він? Його слід звільнити».

Браян Фіцпатрік, конгресмен-республіканець від Пенсільванії

«Це серйозна проблема. І це одна з багатьох причин, через які цим безглуздим спектаклям і таємним зустрічам потрібно покласти край. Дайте держсекретареві Марко Рубіо виконувати свою роботу чесно та об'єктивно».

Тед Льє, член Палати представників від демократів

«Справжній зрадник. Стів Віткофф має працювати на Сполучені Штати, а не на Росію».

Дональд Трамп, президент США

«[Подібні переговори] — це звичайна річ. [Віткоффу] потрібно „продати“ це Україні, йому потрібно „продати“ Україну Росії. Це те, чим займається майстер угод. <…> Я сам не чув запису, але, наскільки знаю, це були звичайні переговори. І я можу собі уявити, що він говорить те саме Україні, бо обидві сторони мають чимось жертвувати і щось отримувати».

Джей Ді Венс, віце-президент США

«ЗМІ брешуть, щоб зірвати плани президента. Все дуже просто».

Друга злита розмова відбулася 29 жовтня — перед публікацією "американського" мирного плану щодо України. Він був між Ушаковим та російським посланником Кирилом Дмитрієвим. Вони обговорювали, що Дмитрієв передасть Віткоффу розроблений мирний план, але Ушаков побоювався, що США можуть змінити його не на користь РФ.

Теги: світові новини , Дональд Трамп , Росія , мирний договір , російсько-українська війна , переговори

  • 12 грудня 17:06 Ставки на українські території: гравці отримали мільйонні виплати за помилкове захоплення Мирнограду    0
  • 08 грудня 16:35 Україна увійшла до ТОП-4 країн світу за кількістю біткоін-резервів    0
  • 03 грудня 15:07 На ЧАЕС виявили грибок, який поглинає радіацію та перетворює її на енергію    0
  • 01 грудня 16:20 Американська криптоплатформа Polymarket перетворила війну в Україні на азартну гру з великими ставками    0
  • 28 листопада 17:57 Європу охоплює хвиля дешевого кокаїну, ціна якого знизилася вдвічі: причина    0
  • 27 листопада 17:37 Названо ТОП-10 мільярдерів України у 2025 році — інфографіка    0
  • 26 листопада 17:42 Жінка «воскресла» у труні всього за кілька хвилин до кремації    0
  • 26 листопада 16:42 "Справжній зрадник": чиновники США відреагували на злив розмови Віткоффа з помічником Путіна    0
  • 25 листопада 14:46 “Новий Зір” переміг на премії EPHA Awards 2025: українська клініка вперше отримала нагороду від організації світового рівня    0
  • 20 листопада 18:56 Західні ЗМІ опублікували деталі нового плану завершення російсько-української війни    0
  • 16:08 Примусова доставка військовозобов'язаних – законна: у ТЦК розповіли про проблеми мобілізації    0
  • 12 листопада 16:34 Влада обговорює законопроект, який дозволяє ширше використовувати російську мову в Україні    0
  • 06 листопада 17:16 Україна вперше здобула титул "Віце Міс Земля" у 2025 році: хто отримав корону (фото)    0
  • 05 листопада 17:06 Російська чиновниця та головний співак "епохи СВО" одружилися в окупованому Донецьку (фото)    0
  • 31 жовтня 17:37 В Україні зменшується кількість підлітків, які користуються українською мовою у побуті    0
  • 31 жовтня 15:31 Обов'язкова згода на секс: у Франції ухвалили історичний закон після гучної судової справи    0
  • 27 жовтня 15:15 «Що ще скаже пропагандист?»: Міністр фінансів США розкритикував спецпосланника Путіна    0
  • 20 жовтня 15:26 Пограбування року: чотири грабіжники вкрали дев'ять імператорських коштовностей із Лувру за 7 хвилин (фото)    0
  • 20 жовтня 14:25 OnlyFans визнана найприбутковішою компанією у світі за доходом на одного співробітника - 37,6 млн. доларів    0
  • 10 жовтня 12:49 Нобелівська премія миру дісталася не Трампу: її отримала опозиційний політик    0