У Києві активістів-захисників будівлі "Квіти України" викликають на допит
Активістів-захисників будівлі "Квіти України" викликають на допит || Ярослав Савченко
Українських активістів та експертів, які займаються збереженням пам'ятки архітектури в центрі Києва під назвою "Квіти України", з початку цього вересня стали вибірково викликати на допити у невідомій тоді кримінальній справі до Державного бюро розслідувань.
Згодом у відкритих реєстрах було знайдено позов із зазначенням, що "народний депутат України та інші особи вчинили дії, спрямовані на перешкоджання господарській діяльності приватного акціонерного товариства "Квіти України". Також додано, що мовляв 12 липня 2021 року вони незаконно проникли на чужу огороджену територію, пошкодивши частину майна (огорожу), завадили "реконструювати будівлю" та використовувати будівлю, оскільки внесли її до переліку об'єктів культурної спадщини.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
На цю справу звернули увагу представники неурядової організації "Зберегти Квіти України", наголосивши, що ця ситуація - полювання та тиск на громаду, адже слідство обрало конкретних активістів, коли на місці допитуваних міг бути хто завгодно, хто виступав публічно за збереження будівлі "Квіти України", а не підтримував самовільну руйнацію пам'ятника модернізму забудовником.
Що кажуть активісти
Ці допити активісти вважають зневагою їхніх конституційних прав, таких як право на мирні зібрання, право на культурну спадщину та на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Водночас, наголошується, що формулювання у позові "спотворюють саму суть законодавства України щодо охорони культурної спадщини", оскільки "будівля, яка має цінність та відповідає критеріям поціновування пам’яток, може бути внесена до Реєстру незалежно від форми власності, у якій перебуває, та планів забудовника на неї".
Крім того, "охоронний статус не унеможливлює використання будівлі та не позбавляє власника права власності на неї, лише накладає певні зобов'язання".
Наразі активісти активно співпрацюють з адвокатами.
Як повідомив юрист організації "Мапа Реновації" Дмитро Перов, 15 вересня у Подільському суді відбувся розгляд справи щодо одного з активістів – Тараса Грицюка. Компанія-забудовник звинувачує його в зазіханні на їхню ділову репутацію, а в позові вимагає визнати винними та покарати відповідачів.
Перов зазначає, що Грицюк є одним із найактивніших представників захисного руху, тому ці дії з боку позивача розглядаються як спроба залякування.
За словами Тараса, його справу в суді призупинено до 1 грудня 2022 року. Він додав, що у сторони захисту, нарешті, з'явилася можливість отримати простір, щоб навести аргументи на свій захист.
У середині цього лютого ми писали, що будівля "Квіти України" в центрі Києва перетворилася на руїни.
Читайте також:
- Відомо, на що підуть відходи від руйнувань війни з Київської області.
Читай також
У Києві, Дніпрі та Полтаві запустили розумні повідомлення про тривогу по районах
Як працює нова система
На Україну насувається хмара брудного повітря: якою буде ситуація у містах (карта)
Вже заходить із заходу та півночі
Україна відновить польоти з аеропортів "Бориспіль" або "Львів" на початку 2025 року
«Львів набагато безпечніший за Тель-Авів»
Водіїв, які системно проїжджають на жовтий сигнал світлофора, хочуть позбавляти прав
Від 6 місяців до року
За «російську мову» можуть оштрафувати на 3400 грн: місто-лідер за скаргами про порушення мовного закону
За перше порушення – попередження
Активісти проти: історичну «Тарілку» на Либідській вбудовують у новий ТРЦ
Зразок радянського модернізму