У Києві просять врятувати Національний науково-природничий музей після обстрілу
Врятувати експозицію Національного науково-природничого музею після обстрілу || facebook.com/NationalMuseumofNaturalHistoryKyiv/
Росія продовжує атакувати ракетами та ударними безпілотниками міста України, порушуючи Міжнародне гуманітарне право та звичаї війни.
Внаслідок нещодавніх масованих обстрілів Києва постраждали одразу кілька культурних установ: Національний музей Тараса Шевченка, Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний науково-природничий музей НАН України. Працівники останнього музею, розташованого на Богдана Хмельницького, звернулися до всіх небайдужих допомогти відновити пошкоджений об'єкт 1911 року побудови, тим більше що ексклюзивні колекції та експонати знаходяться під загрозою.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Ще 10 жовтня стало відомо, що вибуховою хвилею було вибито вікна внутрішнього двору музею в експозиційних залах геологічного, палеонтологічного та зоологічного відділів. Музейні колекції від атаки не постраждали, але були зруйновані вікна заввишки 2,5 метри на трьох поверхах та експозиційні скляні стелажі, пошкоджено фасад будівлі.
Через наслідки атаки унікальним експонатам, які перебувають у музеї, серед яких є навіть 200-річні, загрожує вологість, а потім може – грибок та пліснява, що призведе до незворотних процесів та світ втратить ексклюзивні колекції з XVIII століття. Щоб цього уникнути – необхідно замінити пошкоджені вікна.
Оцінка всього завданого збитку продовжується, але орієнтир відновлення на даний момент становить близько 1,5 мільйона гривень. Тому працівники музею і закликають донатити на будь-яку суму, що піде на ремонт установи.
Через деякий час після обстрілу перша допомога надійшла від Міністерства культури України та родини Довгих. Допомогти також зголосилися Національна академія наук, благодійний фонд "Можемо разом" та видавництво "Віхола".
Співробітники музею та добровольці разом прибрали уламки скла, потім були отримані OSB-плити та встановлені тимчасові щити замість знищених вікон. Тепер на черзі – виготовлення нових вікон та їх монтаж.
17 жовтня фахівці завершили роботи першого етапу оперативної консервації будівлі музею, що дозволить убезпечити музейну колекцію до початку встановлення нових вікон.
За даними ЮНЕСКО на початок цього жовтня, внаслідок російських атак по Україні, було пошкоджено 199 історичних об'єктів у 12 регіонах України, серед яких є бібліотеки, музеї, пам'ятники, історичні будівлі, культурні та релігійні об'єкти.
Читай також
У Києві, Дніпрі та Полтаві запустили розумні повідомлення про тривогу по районах
Як працює нова система
На Україну насувається хмара брудного повітря: якою буде ситуація у містах (карта)
Вже заходить із заходу та півночі
Україна відновить польоти з аеропортів "Бориспіль" або "Львів" на початку 2025 року
«Львів набагато безпечніший за Тель-Авів»
Водіїв, які системно проїжджають на жовтий сигнал світлофора, хочуть позбавляти прав
Від 6 місяців до року
За «російську мову» можуть оштрафувати на 3400 грн: місто-лідер за скаргами про порушення мовного закону
За перше порушення – попередження
Активісти проти: історичну «Тарілку» на Либідській вбудовують у новий ТРЦ
Зразок радянського модернізму