Вікіпедія представила 10 найкращих фотографій пам'яток культури України
i.redd.it
За результатами міжнародного конкурсу Wiki Loves Monuments журі обрало 10 найкращих фотографій культурної спадщини України серед близько 14 тисяч зображень та 292 учасників. Про це повідомили на сайті конкурсу.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Wiki Loves Monuments – це щорічний фотоконкурс пам'яток культурної спадщини для ілюстрації Вікіпедії, що проводиться в Україні з 2012 року.
2022 року українська частина конкурсу проходила з 1 по 31 жовтня. У зв'язку з військовим станом в Україні, участь у конкурсі могли брати лише фотографії, зроблені до 23 лютого 2022 року включно. Обмеження встановили, щоб конкурсні фотографії не відображали сучасний стан пам'ятників та не могли випадково розкрити інформацію, яка може зашкодити національній безпеці.
Перше місце
Найкращим фото у 2022 році стала фотографія Сергія Орлика із зображенням «японського» манежу Деркульського кінного заводу у селі Данилівка Луганської області. Також ця робота здобула перемогу в номінації "Краще фото Луганської області" та відзнаку "Якісне фото маловідомого пам'ятника" від ГО "Україна Інкогніта".
Друге місце
Друге місце отримало фото Сергія Рижкова із зображенням Червоногородського замку у селі Нирків Тернопільської області. Ця ж робота перемогла у номінації «Найкраще фото Тернопільської області».
Третє місце
Третім найкращим знімком стало зображення каплиці Боїмів у місті Львів, авторства Вадима Постернака. Робота також була відзначена як «Найкраще фото Львівської області».
Четверте місце
На четвертому місці – зображення будинку Польського магістрату у місті Кам'янець-Подільський Андрія Чуяшенка. Цей знімок також став «Найкращим фото Хмельницької області» за балами журі.
П'яте місце
П'ятим найкращим фото також стала робота авторства Андрія Чуяшенка із зображенням замку Даниловичів у смт Олесько Львівської області.
Шосте місце
Шосте місце посіло фото Тринітарського костьолу та дзвіниці у місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області, авторства Сергія Зиська.
Сьоме місце
На сьомому місці робота Юрія Петруняка із зображенням палацу у Підгірцях Львівської області.
Восьме місце
Восьме місце та перемогу в номінації «Краще фото Рівненської області» зайняло зображення замку князів Острозьких-Любомирських у місті Дубно, фотографа Олександра Харвата.
Дев'яте місце
Дев'яте місце за «Найкращим фото Одеської області», роботою Олександра Мальона із зображенням церкви Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове.
Десяте місце
Заключним призером конкурсу стала ще одна фотографія авторства Сергія Рижкова із зображенням театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у місті Львів.
Усіх переможців конкурсу Wiki Loves Monuments 2022 in Ukraine у різних номінаціях можна переглянути за посиланням.
«Документування нашої культурної спадщини як ніколи є актуальним під час повномасштабної війни, коли пам'ятники культури та архітектури України постійно перебувають під загрозою знищення», — зазначив Ілля Корнійко, член організаційного комітету конкурсу, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».
Читай також
У Києві, Дніпрі та Полтаві запустили розумні повідомлення про тривогу по районах
Як працює нова система
На Україну насувається хмара брудного повітря: якою буде ситуація у містах (карта)
Вже заходить із заходу та півночі
Україна відновить польоти з аеропортів "Бориспіль" або "Львів" на початку 2025 року
«Львів набагато безпечніший за Тель-Авів»
Водіїв, які системно проїжджають на жовтий сигнал світлофора, хочуть позбавляти прав
Від 6 місяців до року
За «російську мову» можуть оштрафувати на 3400 грн: місто-лідер за скаргами про порушення мовного закону
За перше порушення – попередження
Активісти проти: історичну «Тарілку» на Либідській вбудовують у новий ТРЦ
Зразок радянського модернізму