8 речей, які кожен водій повинен перевірити в автомобілі до настання зими
Getty Images
Мінусові температури, лід і сніг на дорогах, темрява більшу частину доби роблять їзду автомобілем взимку набагато небезпечніше, ніж в інші сезони. Автомобільні експерти підказали, як правильно підготуватися до пересування зимовими дорогами заздалегідь, передає OBOZ.UA.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Підготовка автомобіля до зими не тільки підвищить вашу безпеку на дорозі, а й продовжить термін служби вашого автомобіля. Дотримуючись цих порад, ви зможете уникнути неприємних ситуацій та насолоджуватися зимовою їздою.
Стан шин
Почати слід із головного – змінити гуму. Адже це закон безпечного водіння: саме від зчеплення шин з дорогою залежатиме, наскільки довгим буде гальмівний шлях вашого авто і як воно триматиметься на дорожньому полотні в цілому.
Не забудьте перевірити глибину протектора. В ідеалі вона повинна становити не менше ніж 2,5 мм на більшій частині шини. Також важливо постійно перевіряти тиск у колесах, оскільки холодна погода може призвести до його падіння.
Акумулятор
Будь-яка акумуляторна батарея сідає швидше, якщо експлуатувати її на холоді. Коли температура різко знижується, їй може бути важко забезпечити необхідну потужність. Тому регулярно перевіряйте акумулятор і при необхідності вчасно замініть старий і неефективний.
Антифриз
Антифриз взимку критично важливий для безпеки авто. Він запобігає перетворенню води в системі охолодження двигуна на лід – а ця проблема може призвести до дуже серйозних поломок. Тому бак для антифризу завжди має бути заповнений. Доливати туди рідину необхідно за найменшої необхідності.
Стан склоочисників
У зимовий сезон ця маленька деталь працює з посиленим навантаженням, прибираючи з лобового скла краплі дощу, сніг і дорожній бруд, що вилітає з-під коліс інших машин.
Старі чи несправні двірники напередодні сезону краще замінити. І не забудьте наповнити бачок для склоомивача зимовою рідиною, яка допоможе вберегти вікно від заледеніння.
Прилади освітлення
Оскільки більшу частину доби взимку темно, а вдень, як правило, досить хмарно, всі ліхтарі мають бути справними. Перевірте їх, придбайте запас ламп і регулярно протирайте ліхтарі, включаючи сигнали повороту.
Рівень моторної олії
Правильна консистенція і рівень олії стають ще важливішими в холодну пору року. Тому тримайте відсік для нього заповненим. Також замініть масло на зимове, яке не замерзає за низьких температур.
Стан гальм
На слизькій дорозі справні гальма є критично важливими. Тому почніть із того, що огляньте гальмівні диски на наявність ознак зносу чи іржі. Якщо вони викликають у вас сумніви, зверніться за порадою до механіка.
Набір готовності до зими
Досвідчені водії переконують, що взимку в автомобілі завжди лежать спеціальний набір предметів, які можуть знадобитися у дорозі. Це ліхтарик, лопата для прибирання снігу, базова аптечка, інструменти для видалення льоду, "незамерзайка", жилет зі світловідбиваючими елементами та тепла ковдра. Подумайте також про те, що можна придбати підсилювач акумулятора.
Читай також
Стало відомо, чи засяє головна ялинка країни: як у Києві пройдуть новорічні свята
Без масових заходів
У Києві, Дніпрі та Полтаві запустили розумні повідомлення про тривогу по районах
Як працює нова система
На Україну насувається хмара брудного повітря: якою буде ситуація у містах (карта)
Вже заходить із заходу та півночі
Україна відновить польоти з аеропортів "Бориспіль" або "Львів" на початку 2025 року
«Львів набагато безпечніший за Тель-Авів»
Водіїв, які системно проїжджають на жовтий сигнал світлофора, хочуть позбавляти прав
Від 6 місяців до року
За «російську мову» можуть оштрафувати на 3400 грн: місто-лідер за скаргами про порушення мовного закону
За перше порушення – попередження