Найближчими роками Україна опиниться в центрі потужного землетрусу
Getty Images
В Україні очікується землетрус у 7-7,5 балів найближчими роками. Кандидат фізико-математичних наук, геофізик Володимир Шляховий вважає, що така сейсмічна подія становить небезпеку для України. Про це він розповів «Суспільному».
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Як розповів Володимир Шляховий, який уже багато років досліджує сейсмічну активність у Полтавській області, з 2010 року у регіоні сталося 15 землетрусів. Найбільший із них – 3 лютого 2015 року поблизу Гадяча (епіцентр у Сумській області). На той час, за оцінкою школи Ріхтера, землетрус оцінювався в 4,7-4,8 бала.
Найближчими роками в Україні очікується землетрус у 7-7,5 балів, який має статися у сейсмоактивній зоні Вранча. За такої потужності по стінах будинків підуть тріщини.
Зона Вранча – сейсмоактивна зона, розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат у повіті Вранча, Румунія.
« У земних надрах є напруження і тиск завжди, і якщо додаткові якісь збурення є і впливи, то може статися і землетрус. Більшість землетрусів на Полтавщині сталися на глибині від 5 до 11 кілометрів. Механізм подій цих землетрусів однотипний. Тобто причина завжди одна і та ж», — йдеться у науковій роботі сейсмографа.
Шляховий передбачає, що сейсмічні активності пов'язані з видобутком нафти та газу, хоча свердловини не досягають таких глибин. Також геофізик зазначає, що кількість землетрусів в Афганістані та Ірані збільшилася з початком воєнних конфліктів у цих регіонах.
У визначенні точних причин землетрусів має бути зацікавлена насамперед місцева влада, вважає сейсмограф. Оскільки їхня наукова установа без додаткового фінансування не зможе зробити точних висновків.
«Без нормальних ґрунтовних досліджень зробити висновки вченим складно. У цьому має бути зацікавлена місцева влада. Ми працюємо на ентузіазмі переважно. Раніше у нас дослідження проводила група у 12 людей у мене були, а тепер одна чи дві людини», — каже Шляховий.
Такі дослідження не коштуватимуть надто дорого, необхідна апаратура вже є, потрібні лише фахівці, пояснює вчений.
Читай також
Стало відомо, чи засяє головна ялинка країни: як у Києві пройдуть новорічні свята
Без масових заходів
У Києві, Дніпрі та Полтаві запустили розумні повідомлення про тривогу по районах
Як працює нова система
На Україну насувається хмара брудного повітря: якою буде ситуація у містах (карта)
Вже заходить із заходу та півночі
Україна відновить польоти з аеропортів "Бориспіль" або "Львів" на початку 2025 року
«Львів набагато безпечніший за Тель-Авів»
Водіїв, які системно проїжджають на жовтий сигнал світлофора, хочуть позбавляти прав
Від 6 місяців до року
За «російську мову» можуть оштрафувати на 3400 грн: місто-лідер за скаргами про порушення мовного закону
За перше порушення – попередження