День музеїв у Києві 18 травня: куди піти на безкоштовні екскурсії

День музеїв у Києві 18 травня || gilber franco/Unsplash

Цього дня, 18 травня 2022 року, відзначається щорічне міжнародне професійне свято День музеїв. З нагоди такої символічної дати культурні установи Києва відчиняють двері для всіх бажаючих, проводять безкоштовні екскурсії, лекції та арт-івенти. Підготували добірку столичних музеїв, які працюють в умовах воєнного стану та зробили безкоштовним вхід.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Варто зазначити, що при повітряній тривозі у Києві музеї закриваються, всім відвідувачам варто залишити приміщення та пройти у найближче укриття, а після закінчення тривоги можна повернутися.

Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе

"У міжнародний день музеїв ми вирішили, що терпець урвався. Будемо разом з вами створювати великий бунт, експериментувати з поезією та дискутувати за збереження культури", - наголосили організатори.

Відвідувачам пропонують намалювати в парку музею на бабусиних старих шпалерах скульптуру Кавалерідзе "Бунт" (при собі мати фарби), спробувати себе в експериментальній поезії через драматургію Івана Кавалерідзе та твори Григорія Сковороди, поділитися думками, як зберегти українську культуру у війні з російськими окупантами, поринути у мистецтво поезії BlackOut, отримати заряд позитиву та відчуття єдності. Намальована скульптура експонуватиметься у музеї.

Взяти участь в івенті можна безкоштовно, але також вітається будь-який благодійний внесок на допомогу ЗСУ та музею.

Victoria Museum

Власниця музею, колекціонер та бізнес-вумен Вікторія Лисенко проведе лекцію у прямому ефірі, присвячену темі "Майбутнє музеїв в Україні. Які музеї визнає Європа". Відвідувачі також зможуть поставити їй різноманітні запитання. Трансляція буде організована у лекційному залі музею.

Національний науково-природничий музей НАН України

Тільки 18 травня буде відкрито виставку "Комахи з шафи". За словами представників музею, це портал у прихований світ, шафа, що відкриває прохід до ентомологічної Нарнії.

"Ми відібрали з наукових фондів найцікавіші та найяскравіші зразки комах, яких ви ще не бачили в нашій установі. Ця експозиція розповість вам про історичні іменні колекції, про зібрання найвідоміших українських дослідників, а також познайомить із тваринами, які не лише вражають уяву та радують відчуття прекрасного, але й відіграють надзвичайно важливу роль у підтримці життя на нашій планеті”, - розповідають у музеї.

Музей книги і друкарства України

Цього року темою свята стала "Сила музеїв". Музей бачить основне джерело сили у стародруках та музиці, тому головним івентом програми для відвідувачів стала лекція-концерт "Музика в українських стародруках". Крім того, також проведуть лекції-майстер-класи: "Скрипторій" (українська каліграфія гусячим пером) та "Папірня" (ручне виготовлення паперу).

"Лекція? – Тому що дізнаєтесь цікаві факти. Концерт? - Тому що ви почуєте чудове виконання старовинних музичних творів народного артиста України Тараса Компаніченка. Відкритий доступ до експонатів? Коли експозиція розібрана та захована на час воєнного стану? – Людмила Василівна Хауха приготувала святковий сюрприз, і що це буде, дізнаються лише ті, хто потрапить на лекцію-концерт", - анонсували у музеї.

Музей "Золоті ворота" (для дітей 10-15 років)

Століттями музеї зберігають унікальні пам'ятки, що приховують таємниці історії. Музейні хранителі ретельно вивчають кожен експонат та реєструють його у інвентарних книгах. Але один із хранителів все наплутав, тож деякі музейні експонати загубилися. Їх необхідно знайти та повернути на свої місця. Тому учасникам міжмузейного квесту доведеться взяти це відповідальне завдання на себе.

Національний заповідник "Софія Київська"

У День музеїв вхід вільний. Відвідувачам пропонують подивитися на об'єкти культурно-історичної спадщини: територія Національного заповідника, Кирилівська церква XII століття, Золоті ворота XI століття, Андріївська церква XVIII та її оглядовий майданчик.

Музей-квартира Павла Тичини, квартира №1

Відбудеться презентація Каталогу образотворчого мистецтва з меморіальної колекції Павла Тичини, яку проведе завідувач наукового відділу фондово-експозиційної роботи музею та один із укладачів видання Дмитро Нестерчук. Він покаже збірку з 89 художніх робіт, зібраних поетом протягом усього життя, а також розповість про історію створення каталогу. На відвідувачів чекає екскурсія меморіальною художньою колекцією та екземпляр каталогу в подарунок.

Вхід вільний, але працівники музею будуть вдячні за будь-який благодійний внесок у фонд ЗСУ та на підтримку музею.

Національний музей історії України

Старокиївська Гора – сакральне місце для кожного українця. Звідси веде свій початок одне з найдавніших і найкрасивіших міст Європи, величний і славетний Київ – столиця Русі-України.

На театралізованій містичній екскурсії просто неба "Київські замальовки" відвідувачі не тільки зможуть дізнатися, коли і як виник Київ, як перебудовувалося місто в князівські часи, але, можливо, зустрітися з "тінями" далеких предків та поспілкуватися з ними. Також будуть цікаві забавки та конкурси.

З нагоди Дня музеїв Національний музей історії України організовує також івенти на 19 травня:

Читай також

Технічна магія Великодня: як створити свято без зайвих турбот

День Києва цими вихідними: 11 найкращих заходів у столиці

Куди піти гуляти у День міста

19 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 30 січня по 3 лютого.

20 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 23 по 27 січня.

Куди піти в Києві цими вихідними: 25 найкращих заходів

З 20 по 22 січня.

26 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 16 по 20 січня.

Куди піти в Києві цими вихідними: 29 найкращих заходів

З 13 по 15 січня.

У Києві відновив роботу Музей Науки: нова експозиція з Копенгагену

Зимні види спорту

19 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 10 по 13 січня.

Куди піти в Києві цими вихідними: 26 найкращих заходів

З 6 по 8 січня.