11 кращих виставок липня у Києві

Колаж: Олександр Шатов

Масштабні арт-проекти, фотоекспозиції, благодійна виставка-марафон, незвичайні проекти та ще багато цікавого чекає на вас цього місяця. Варто зазначити, що більшість виставок діятимуть упродовж всього літнього періоду.

Готуйтесь насолоджуватися мистецтвом - Gloss.ua зібрав для вас найцікавіші виставки липня 2022 року.

Рекомендуємо підписатися на канал "Диван зачекає" в Telegram.

"Як справа, так і зліва". Виставка Юрія Шаповала

Коли : до 27 липня, початок о 12:00

Де: Музей Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7

Вартість: 50 гривень

Основний метод роботи Шаповала – іронія. До неї він звертається, зображуючи сюжети з української повсякденності. Художник працює з традиційним інструментарієм імпресіонізму, проте події його серій є моментальною рефлексією соціальних і політичних процесів.

У зрозумілих прикладах Шаповала простежується безпосередній зв'язок із культурними кодами, які трансформують політичне на сатиричне, і навпаки — сатиричне на політичне.

Виставка Васильківської майоліки

Коли: до 30 липня, початок об 11:00

Де Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9

Вартість : від 30 гривень

Виставка розповідає про історію Васильківського майолікового заводу — успішного мистецького підприємства ХХ століття та представляє твори провідних художників, які безперервно експериментували та вдосконалювали техніку та технологію, розвивали виразність та привабливість асортименту майолікового посуду.

Вперше на виставці буде представлений легендарний півник з Бородянки, що вцілів на шафі під час бомбардування житлових будинків російськими військами у березні 2022 року.

Благодійна виставка-марафон "Між небом та землею"

Коли: до 31 липня, початок о 10:00

Де: Національний музей Тараса Шевченка, Бульвар Шевченка, 12

Вартість: від 50 гривень

Український благодійний фонд UKRAINE RENOVA ART під егідою Національного музею Тараса Шевченка презентує благодійну виставку-марафон «Між небом та землею» художниці, представниці українського фолк-арту Оксани Фурса.

Основою виставки стане інсталяція з протитанкових їжаків, на яких під різними ракурсами та освітленням демонструватимуться дві колекції: «Яблунево-медова казка» – як символ миру, добра та щедрот української землі та «Між небом та землею» – як звернення до потаємної правди буття.

Виставка плакатів: "Шевченка: 4.5.0"

Коли: до 31 липня, початок об 11:00

Де: Національний музей Тараса Шевченка, Бульвар Шевченка, 12

Вартість: від 50 гривень

Кризові моменти української історії народжують потребу у громадських авторитетах, і серед них завжди був Тарас Шевченко. Сьогодні він знову став як ніколи затребуваним та актуальним. Великий поет, який щосили протистояв роз'єднаності суспільства і з неймовірною силою вірив у вільну та незалежну Україну, живе у численних роботах українських художників-ілюстраторів, проживаючи війну разом з нами.

Два десятки плакатів показують, як Тарас Шевченко і сформульовані ним смисли "вшиваються" в нашу реальність вже по-новому.

Експозиція "Справжні чудовиська Марії Приймаченко"

Коли: до 31 липня, початок о 10:00

Де: Національний музей Тараса Шевченка, Бульвар Шевченка, 12

Вартість: від 50 гривень

Ви зустрінетеся віч-на-віч з чудовиськами з власного дитинства, щоб усвідомити, що вони зовсім не страшні, а дуже навіть привітні та доброзичливі.

Наївне мистецтво Примаченко здається справді родом із дитинства – щире, безпосередне, поза правилами раціонального світу дорослих. Але натомість - її роботи не існують поза контекстом сучасності, а навпаки доповнюють її смислами, яких нам сьогодні так не вистачає. Прості форми та чисті яскраві кольори допомагають виділити з навколишньої реальності найважливіше – можливість творити світ власними руками.

Фотовиставка "Ампутована весна"

Коли: до 6 серпня, 10:00-19:00

Де: YA GALLERY, вул. Хорива, 49Б

Вартість: благодійний внесок

"Ампутована Весна" – фотовиставка ігрових не-документальних проектів.

Автори вдивляються у нинішні явища: від форм тортур та масових згвалтувань російськими військовими до вимушеного переселення та приглушеного відчуття втраченої весни. Через призму об'єктиву художники та художниці дивляться на нову реальність та конструюють художню відповідь на неї.

На виставці представлені роботи 18+, а також твори із рефлексією військових подій. Просимо звернути на це увагу під час планування відвідування!

Зареєструватися можна за посиланням.

Фотовиставка "Маріуполь: Мистецтво vs Війна"

Коли: до 19 серпня, початок об 11:00

Де "BiblioHub", вул. Бальзака, 28

Вартість: вхід вільний

Киян та гостей міста запрошують відвідати фотовиставку «Маріуполь: Мистецтво vs Війна», яка проходить у Деснянському районі столиці.

За словами депутата Київської міської ради Ганни Старостенко, фотовиставка присвячена трагічній історії героїчного міста Маріуполя та його мешканців.

Зазначається, що в сучасному світі важко зрозуміти, що таке життя без їжі, води, світла, зв'язку та ще під цілодобовими обстрілами, від яких неможливо сховатися. Ця кривава історія назавжди закарбувалася в пам'яті кожного українця...

Виставка про наші відчуття

Коли: до 21 серпня, початок о 12:00

Де: Містецький Арсенал, вул. Лаврська, 12

Вартість: від 20 гривень

Війна змінила наші плани та змусила сфокусуватися на новому досвіді, відшукуючи художні відповідності власних відчуттів. Амбівалентність наших емоцій та думок – саме це ми намагаємося сказати цією виставкою.

Частина цього проекту – промовляння персонального досвіду команди Містецького Арсеналу, яке ми зафіксували у форматі відео. Ці відео будуть частиною виставки.

Виставковий проект "Made in Kyiv. Археологія повсякденності"

Коли: до 24 серпня, початок о 12:00

Де : Музей Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7

Вартість : від 40 гривень

«Made in Kyiv. Археологія повсякденності» - це смілива спроба поєднання класичного наукового досвіду та сучасних музейних технологій. В його основі – речі княжих часів (Х-XIII ст.), які характерні власне для Києва та виявляють самобутність життя городян. В експозиції представлені копії карбованих на Русі монет та гривень, ювелірних прикрас, творів сакрального мистецтва, предметів побуту та керамічного посуду, елементи одягу та особистого благочестя.

Матеріальна культура, представлена 3D моделями та репліками музейних предметів, постає як свідок епохи – свого роду маркер, через який розкриваються світоглядні, виробничі та побутові сюжети контрастного життя столиці.

Арт-проект "Галерея нереальних історій"

Коли : до кінця літнього сезону, початок о 12:00

Де: центральна алея ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1

Вартість: вхід вільний

Цього літа команда Експоцентру зібрала десятки оповідань від гостей та співробітників, щоб створити справжній арт-проект «Галерея нереальних історій».

Автором експонатів став штучний інтелект, який зобразив історії відвідувачів у картинах. Кожна з них присвячена тій чи іншій локації ВДНГ: від урбан-парку до оранжереї. Загалом експозиція налічує понад 20 робіт із використанням стилів таких художніх течій, як імпресіонізм, експресіонізм, фовізм, примітивізм тощо.

Виставка "Коли віра зрушує гори"

Коли: до 9 жовтня, початок о 12:00

Де: галерея Pinchuk Art Centre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2

Вартість : вхід вільний

Цього тижня художня галерея Pinchuk Art Centre відновлює роботу в умовах воєнного стану. Тут відкривається виставка, підготовлена у партнерстві з Музеєм сучасного мистецтва Антверпена та фламандським урядом.

Експозиція зібрала понад 40 творів українських та іноземних художниць та художників, більша частина з яких створена після повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну. Мета виставки – спонукати відвідувачів відчувати, розмірковувати та рефлексувати за межами раптових викликів війни. Кульмінація проекту показує зображення, що фіксують військові злочини російських окупантів.

Читай також

Технічна магія Великодня: як створити свято без зайвих турбот

День Києва цими вихідними: 11 найкращих заходів у столиці

Куди піти гуляти у День міста

19 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 30 січня по 3 лютого.

20 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 23 по 27 січня.

Куди піти в Києві цими вихідними: 25 найкращих заходів

З 20 по 22 січня.

26 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 16 по 20 січня.

Куди піти в Києві цими вихідними: 29 найкращих заходів

З 13 по 15 січня.

У Києві відновив роботу Музей Науки: нова експозиція з Копенгагену

Зимні види спорту

19 заходів для вечірнього відпочинку: куди піти в Києві цього тижня

З 10 по 13 січня.

Куди піти в Києві цими вихідними: 26 найкращих заходів

З 6 по 8 січня.