В Україні з'явився дефіцит нових товарів: причина
В Україні виник дефіцит нових товарів || John Cameron/Unsplash
В українських магазинів знову на підході новий дефіцит товарів. В результаті починається продуктовий ажіотаж не тільки на сіль, цукор, овочі, гречку та інші крупи. Тепер з'явився масовий попит на оцет, сіль та сірники, які або різко дорожчають, або пропадають із полиць магазинів. На це звернуло увагу видання "Страна" та припустило, що наступною дефіцитною позицією може стати цибуля.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
По кожному з товарів спостерігається окрема причина дефіциту, але найчастіше провокує цю ситуацію паніка, у результаті продавці завищують цінники. Глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко вважає, що "ажіотажні" списки з'являтимуться періодично.
Оцет
За словами керівника відділу комунікацій мережі АТБ Сергія Демченка, великий попит на оцет не дивний. Цей товар щороку "змітають" із полиць через сезон консервації та домашніх заготовок, тому дефіцит у магазинах тимчасовий. Тим більше, що на тлі війни постачання оцту в Україні не зменшилося та виробників цього продукту вистачає.
Проте, внаслідок хвилі попиту на оцет продавці користуються нагодою і вже підвищили цінник товару на 15-20% – наприклад, літр можна купити за 30-40 гривень.
Сірники
Сергій Демченко каже "Стране", що з виробниками сірників в Україні проблем немає, але вони не розраховували на збільшення попиту, тому дефіцит може бути локальним.
При цьому голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін не розуміє, з чого раптом українці почали скуповувати сірники, коли у мирний час користувалися найчастіше запальничками різних форматів. Щодо хвилі ажіотажу він каже: "Дуже схоже на банальне розгойдування ринку".
Сода
Хвиля попиту на соду виникає вже вдруге з початку війни - вперше товар масово скуповували після вторгнення Росії в Україну, а тепер все знову повторюється і "йде за схемою солі: паніка, закупівля у неймовірних кількостях, зростання цін", - цитує "Страна" слова Дорошенко.
Дефіцит соди відбувається через перебої з поставками та обмеження з продажу. Товар залежить від імпорту, включаючи російського, і зараз продаються залишки, доки змінюються постачальники та логістика.
Тим не менш, експерти також не розуміють ажіотажу, адже сода не використовується у великих кількостях у повсякденному житті, а замінити соду можна як засіб для чищення і в кулінарії розпушувачами.
Якщо раніше пачка соди коштувала в районі 10-15 грн., то зараз її можна знайти і по 35-40 грн., а кілограм по 70 грн. Імпортна сода коштує в рази дорожче – Frontier для випічки близько 146 грн (США), польська сода 56 грн/кг, але брати треба оптом мішками по 25 кг.
Цибуля
Олексій Дорошенко наголошує, що великі обсяги цибулі вирощувалися у південній частині країни і на тлі війни постачання можуть бути невеликими, тому не виключається варіант великого попиту на цибулю. За його словами, імпорт овочу буде, але "люди спробують запастися вітчизняною цибулею, поки не подорожчала, що може спровокувати зростання цін".
Читайте також:
- Шеф-кухар Євген Клопотенко розповів, що робити при дефіциті солі.
- Як у мережі відреагували на дефіцит солі в Україні: меми.
- Українцям у Польщі пропонують купувати продукти безкоштовно.
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер