В ООН назвали кількість зафіксованих випадків сексуального насильства в Україні під час війни
В ООН назвали кількість зафіксованих випадків сексуального насильства під час війни || Ben Masora/Unsplash
Станом на 10 липня 2022 року фахівці ООН зафіксували 124 випадки сексуального насильства, скоєних у період воєнних дій на території України після повномасштабного збройного вторгнення Росії.
Експерти вважають подібні злочини одними з найважчих і те, що складно виявляти та розслідувати факти насильства сексуального характеру під час війни, оскільки "цей досвід є одним із найбільш травматичних для людини". Про це повідомляється на сайті Організації Об'єднаних Націй.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Спеціальний представник ООН з питання сексуального насильства в умовах конфлікту Праміла Паттен заявляє, що 124 випадки в Україні - лише "верхівка айсберга". Зараз масштаби сексуального насильства в умовах війни Росії проти України поки що повноцінно не відображені, але вони є величезними.
Голова правління некомерційної організації "Центр громадянських свобод" та українська активістка Олександра Матвійчук наголошує, що до війни жертви також не охоче ділилися своїм пережитим досвідом. За її словами, люди, які вижили після сексуального насильства, про це не розповідають ні правоохоронцям, ні міжнародним організаціям, ні правозахисникам. Люди, які вижили, мовляв, вважають такий злочин "соромним" і цю "тенденцію" помічають правозахисники під час усіх воєн.
В Україні конкретно оцінити масштаби того, що трапилося та розслідувати факти сексуального насильства, складно ще й тому, що цей військовий злочин "найприхованіший", жертвам складно повідомити про насильство, наприклад, у населених пунктах, які тимчасово окуповані російськими солдатами, і тут занадто велика кількість таких випадків. При цьому "війна продовжується та кількість злочинів зростає", - додала Матвійчук.
Крім того, Генеральний секретар ООН підготував щорічну доповідь, де сказано, що Україна разом з африканськими країнами Ефіопія та Мозамбік вважаються "регіонами, які викликають особливе занепокоєння". Україна потрапила до цього списку через продовження війни, викликану російською збройною агресією, оскільки військові дії та порушення у бік цивільного населення негативно впливають на становище дітей.
За даними на ранок 11 липня, прокурори зареєстрували вже понад 22,5 тисячі військових злочинів, скоєних окупантами внаслідок повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Підозрюваних із РФ зараз понад 620 осіб, а під час військових дій загинули майже 350 дітей в Україні.
Читай також
Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США
Це вам не повномасштабна війна
Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року
Ставок прийнято на 1,6 млн доларів
Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ
Вперше з початку війни
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України
З виручкою від 4,7 мільярда гривень
Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року
The Economist оцінює шанси двох кандидатів
В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"
Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках
На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт
Виробник просить вибачення
Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського
Через жорстку критику військового керівництва