В ООН назвали кількість зафіксованих випадків сексуального насильства в Україні під час війни

В ООН назвали кількість зафіксованих випадків сексуального насильства під час війни || Ben Masora/Unsplash

Станом на 10 липня 2022 року фахівці ООН зафіксували 124 випадки сексуального насильства, скоєних у період воєнних дій на території України після повномасштабного збройного вторгнення Росії.

Експерти вважають подібні злочини одними з найважчих і те, що складно виявляти та розслідувати факти насильства сексуального характеру під час війни, оскільки "цей досвід є одним із найбільш травматичних для людини". Про це повідомляється на сайті Організації Об'єднаних Націй.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Спеціальний представник ООН з питання сексуального насильства в умовах конфлікту Праміла Паттен заявляє, що 124 випадки в Україні - лише "верхівка айсберга". Зараз масштаби сексуального насильства в умовах війни Росії проти України поки що повноцінно не відображені, але вони є величезними.

Голова правління некомерційної організації "Центр громадянських свобод" та українська активістка Олександра Матвійчук наголошує, що до війни жертви також не охоче ділилися своїм пережитим досвідом. За її словами, люди, які вижили після сексуального насильства, про це не розповідають ні правоохоронцям, ні міжнародним організаціям, ні правозахисникам. Люди, які вижили, мовляв, вважають такий злочин "соромним" і цю "тенденцію" помічають правозахисники під час усіх воєн.

В Україні конкретно оцінити масштаби того, що трапилося та розслідувати факти сексуального насильства, складно ще й тому, що цей військовий злочин "найприхованіший", жертвам складно повідомити про насильство, наприклад, у населених пунктах, які тимчасово окуповані російськими солдатами, і тут занадто велика кількість таких випадків. При цьому "війна продовжується та кількість злочинів зростає", - додала Матвійчук.

Крім того, Генеральний секретар ООН підготував щорічну доповідь, де сказано, що Україна разом з африканськими країнами Ефіопія та Мозамбік вважаються "регіонами, які викликають особливе занепокоєння". Україна потрапила до цього списку через продовження війни, викликану російською збройною агресією, оскільки військові дії та порушення у бік цивільного населення негативно впливають на становище дітей.

За даними на ранок 11 липня, прокурори зареєстрували вже понад 22,5 тисячі військових злочинів, скоєних окупантами внаслідок повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Підозрюваних із РФ зараз понад 620 осіб, а під час військових дій загинули майже 350 дітей в Україні.

Читай також

Українка Ангеліна Усанова стала переможницею міжнародного конкурсу краси Miss Eco International-2024 (фото)

Фото двох неймовірних образів українки

В Іраку ввели кримінальну відповідальність за одностатеві стосунки

До 15 років ув'язнення

Бог благословив: засновник секти Мунтян показав подарунок від віруючих за 300 тисяч доларів (відео)

Ексклюзив, якого більше ніде немає

На Telegram чекають на великі оновлення: як користувачі зможуть заробляти в месенджері

Інтеграція криптотехнологій

Засновник Telegram Павло Дуров дав інтерв'ю журналісту Такеру Карлсону: найцікавіше

Про ВК, Євромайдан, Telegram та полювання американських спецслужб

Чверть чоловіків призовного віку не готові мобілізуватись – результати опитування

Які існують фактори мотивації

Великдень 2024: дата в Україні, традиції та заборони, чи будуть додаткові вихідні

Найважливіше про свято Великодня цього року

Росія запросила Україну на спортивні «Ігри дружби» до Єкатеринбургу: реакція

Спортивні федерації отримали запрошення

11 українців потрапили до списку Forbes «30 до 30» у Європі: хто вони

Найуспішніші українці віком до 30 років

Ілон Маск планує відправити на Марс близько мільйона людей і тонни вантажу: причина

Квиток в один кінець