В ООН назвали кількість зафіксованих випадків сексуального насильства в Україні під час війни

В ООН назвали кількість зафіксованих випадків сексуального насильства під час війни || Ben Masora/Unsplash

Станом на 10 липня 2022 року фахівці ООН зафіксували 124 випадки сексуального насильства, скоєних у період воєнних дій на території України після повномасштабного збройного вторгнення Росії.

Експерти вважають подібні злочини одними з найважчих і те, що складно виявляти та розслідувати факти насильства сексуального характеру під час війни, оскільки "цей досвід є одним із найбільш травматичних для людини". Про це повідомляється на сайті Організації Об'єднаних Націй.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Спеціальний представник ООН з питання сексуального насильства в умовах конфлікту Праміла Паттен заявляє, що 124 випадки в Україні - лише "верхівка айсберга". Зараз масштаби сексуального насильства в умовах війни Росії проти України поки що повноцінно не відображені, але вони є величезними.

Голова правління некомерційної організації "Центр громадянських свобод" та українська активістка Олександра Матвійчук наголошує, що до війни жертви також не охоче ділилися своїм пережитим досвідом. За її словами, люди, які вижили після сексуального насильства, про це не розповідають ні правоохоронцям, ні міжнародним організаціям, ні правозахисникам. Люди, які вижили, мовляв, вважають такий злочин "соромним" і цю "тенденцію" помічають правозахисники під час усіх воєн.

В Україні конкретно оцінити масштаби того, що трапилося та розслідувати факти сексуального насильства, складно ще й тому, що цей військовий злочин "найприхованіший", жертвам складно повідомити про насильство, наприклад, у населених пунктах, які тимчасово окуповані російськими солдатами, і тут занадто велика кількість таких випадків. При цьому "війна продовжується та кількість злочинів зростає", - додала Матвійчук.

Крім того, Генеральний секретар ООН підготував щорічну доповідь, де сказано, що Україна разом з африканськими країнами Ефіопія та Мозамбік вважаються "регіонами, які викликають особливе занепокоєння". Україна потрапила до цього списку через продовження війни, викликану російською збройною агресією, оскільки військові дії та порушення у бік цивільного населення негативно впливають на становище дітей.

За даними на ранок 11 липня, прокурори зареєстрували вже понад 22,5 тисячі військових злочинів, скоєних окупантами внаслідок повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Підозрюваних із РФ зараз понад 620 осіб, а під час військових дій загинули майже 350 дітей в Україні.

Читай також

Квадробери "захопили" магазин Zara у Києві та висунули свої вимоги – відео

Курйоз у столичному ТРЦ

Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)

На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми

Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму

Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року

Нацбанк випустив ексклюзивну квадратну срібну монету

Де і коли можна придбати

Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time

Не перша провокація з боку Дональда молодшого

З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами

Було порушено протоколи безпеки

Санта-Клауса хочуть визнати іноагентом у Росії: причина

Конкурент Діда Мороза

20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)

Киянка, спортсменка, танцівниця

В Україні планують повернути ЗНО для учнів 11 класів: коли це станеться

Що буде з НМТ

Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині

Що у валізі розповів і сам канцлер