У Китаї виявили новий випадок бубонної чуми

У Китаї виявили випадок бубонної чуми || CDC/Unsplash

19 липня 2022 року в Китаї зафіксували один підтверджений випадок бубонної чуми. За даними регіонального штабу з профілактики та боротьби з чумою, спалах інфекції стався у міському окрузі Іньчуань, місце розміщення влади Нінся-Хуейського автономного району. Пацієнт повернувся сюди з автономного району на півночі країни Внутрішня Монголія.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Повідомляється, що починаючи з 23:00 19 липня місцева влада оголосила четвертий низький рівень екстреного реагування. У цей час вживатимуть низку профілактичних та контрольних заходів для повного лікування хворого, а також комплексних заходів, щоб не допустити подальшого поширення та передачі інфекції.

Відомо, що інфікованим є 45-річний чоловік Лю. Він працює пастухом і в нього погіршилося здоров'я ще вранці 12 липня. У пацієнта з'явилися симптоми лихоманки, втоми, втрати свідомості та водянистої діареї. Того дня він вирушив до Іньчуаня, а поки працював у Внутрішній Монголії, то проживав на пасовищі. Діагноз чуми йому поставили у третій за рахунком лікарні.

Що таке бубонна чума та як передається

У Китаї останні кілька років час від часу фіксують випадки бубонної чуми. Навесні цього року саме у Внутрішній Монголії, де заразився чоловіків-пастух Лю, знайшли мертву інфіковану мишу. У 2021 році в окрузі Іньчуань виявили випадок бубонної чуми, який був простежений знову до Внутрішньої Монголії, де пацієнт знаходився у критичному стані.

Бубонна чума - це важке інфекційне захворювання, яке легко передається та має коефіцієнт летальних випадків у межах 30%-60%.

При попаданні бактерії в організм людини починається запальний процес, який характеризується болючим збільшенням пахових чи пахвових лімфатичних вузлів, так званих "бубонів", лихоманкою та вираженим сильним отруєнням. На пізніших стадіях запалені лімфовузли можуть перетворитися на відкриті гнійні рани.

За даними ВООЗ, є дві основні клінічні форми чумної інфекції: бубонна та легенева. Найбільш ендемічними країнами є Демократична Республіка Конго, Мадагаскар та Перу.

Способи передачі інфекції – від інфікованих бліх, що живуть у шерсті заражених гризунів. Також бубонна чума може передаватися при укусі інфікованого щура або інших дрібних ссавців.

Поширення інфекції повітряно-краплинним шляхом відбувається після того, як захворювання ускладнюється чумною пневмонією і тоді вже проявляється через легеневу форму чуми.

Зараз бубонна чума лікується досить успішно за допомогою антибіотиків, тому рання діагностика та ранній початок лікування може врятувати життя.

Читайте також:

Читай також

За час повномасштабної війни іноземці відкрили в Україні 2652 компанії: хто найчастіше створює бізнес

Топ-список іноземних інвесторів

Олександр Свіщов і Григорій Козловський передали кошти центру Unbroken на виготовлення якісних протезів для наших військових

Справжність відео з інопланетянами у Лас-Вегасі підтвердив відомий криміналіст

Дивимося відео з величезним прибульцем

«Укрпошта» виставлятиме на аукціон посилки, які ніхто не забрав протягом півроку

Від 10 гривень за товар

В інтернеті продають «маски жінки для ухилянтів» за 14 тисяч гривень (фото)

Користувачі мережі не втрималися від жартів

Українські школярі, які зараз у 6-му класі та молодші, навчатимуться 12 років

Що змінить реформа Нової української школи

Стівен Кінг запропонував Зеленському і Путіну зійтись у поєдинку сам на сам

На кого робить ставки сам письменник та хто підтримав його ідею

Рада цього тижня може ухвалити нові штрафи за порушення мобілізації та військового обліку

Якими будуть суми штрафів

Українка Ангеліна Усанова стала переможницею міжнародного конкурсу краси Miss Eco International-2024 (фото)

Фото двох неймовірних образів українки

В Іраку ввели кримінальну відповідальність за одностатеві стосунки

До 15 років ув'язнення