Бойові дії в Україні на 23 вересня: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || instagram/comlibkos
23 вересня розпочалася 212-та доба боротьби українського народу проти російської збройної агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, а краще пройти у найближче укриття під час сирен, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Минулої доби противник завдав по об'єктах на території України:
- чотири ракетні удари;
- 27 авіаційних ударів;
- понад 75 обстрілів із РСЗВ.
Від численних ворожих атак постраждала інфраструктура понад 45 українських населених пунктів.
Агресор продовжує не лише обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, а й намагається повністю окупувати Донецьку область, утримати захоплені території, повернути втрачені позиції, вести повітряну розвідку, зірвати активні дії українських військ та намагається перегрупувати свої війська на окремих напрямках.
Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 23 вересня 2022 року:
- Ворожі обстріли по українським позиціям, населеним пунктам та об'єктам інфраструктури з мінометів, артилерії, танків та іншої бойової техніки – на Сіверському, Слобожанському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- Противник не проводив активних дій – на Запорізькому напрямку.
- ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Куп’янськ, Спірне, Майорськ, Зайцеве, Авдіївка, Новомихайлівка, Опитне та Кам’янка.
- Авіація ЗСУ – вразила 25 районів зосередження живої сили та військової техніки противника, шість ворожих позицій зенітних ракетних комплексів.
- Підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ – знищили гелікоптер Мі-8 та дев'ять безпілотників окупантів.
- Ракетні війська ЗСУ – вдарили по шести пунктах управління противника, по чотирьох районах зосередження особового складу та військової техніки противника, по трьох позиціях ворожої ППО, по трьох складах боєприпасів та по трьох одиницях артилерії загарбників.
В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) дали таку оцінку російській наступальній кампанії в Україні станом на 22 вересня:
- Деспотичний підхід Кремля до часткової мобілізації може успішно задовольнити внутрішню квоту Кремля щодо мобілізованого персоналу, але навряд чи призведе до створення ефективних солдатів та викликає сильну негативну реакцію всередині країни через незначну вигоду.
- Кремль відкрито не виконує обіцяних умов часткової мобілізації.
- Кремлівські квоти, ймовірно, змусять місцевих чиновників мобілізувати чоловіків незалежно від їхнього військового статусу та, ймовірно, стимулюватимуть мобілізацію етнічно неросійських та іммігрантських громад у непропорційно більших масштабах.
- Кремль, ймовірно, спробував применшити значення обміну в'язнями з Україною, який є вкрай непопулярним серед російських націоналістів і блогерів, здійснивши обмін того ж дня, коли Путін оголосив про часткову мобілізацію.
- Переговори з МАГАТЕ навколо Запорізької АЕС навряд чи суттєво покращать ситуацію на станції та можуть дати можливість російським силам влаштувати провокацію.
- 22 вересня українські сили, ймовірно, продовжили обмежені контрнаступні операції вздовж кордону Харківської/Луганської області та продовжили атаки на Лиман.
- Українські військові представники зберігали оперативну мовчанку щодо українських наземних атак у Херсонській області 22 вересня та підтвердили, що українські сили проводять операцію на оперативному рівні.
- 22 вересня російські війська завдали обмежених наземних ударів уздовж лінії фронту на Донеччині та не завдавали жодних підтверджених наземних ударів на захід від Гуляйполя, а продовжували здійснювати удари по західній частині Запорізької області.
- Російські офіційні особи створили виборчі дільниці в деяких частинах Росії нібито для того, щоби дозволити переміщеним (у багатьох випадках це означає викрадення) українським жителям окупованих територій "голосувати".
- Російські окупаційні чиновники в Україні, ймовірно, розраховують, що їх змусять надати персонал для виконання квот російської регіональної мобілізації після того, як Кремль незаконно анексує окуповані українські території.
[sun_gallery_138907]
Фото: understandingwar.org
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер