Бойові дії в Україні на 27 вересня: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || facebook.com/GeneralStaff.ua/
27 вересня розпочалася 216-та доба боротьби українського народу проти російської збройної агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, а краще пройти у найближче укриття під час сирен, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури, включаючи по житловим будинкам.
Минулої доби противник наніс по об'єктах на території України:
- дев'ять ракетних ударів;
- 22 авіаційних ударів;
- понад 90 обстрілів із РСЗВ.
Війська РФ за минулу добу задіяли кілька ударних безпілотників на Одещині. Від численних ворожих атак постраждала інфраструктура понад 50 українських населених пунктів, серед яких Авдіївка, Запоріжжя, Марганець, Миколаїв, Очаків, Кривий Ріг, Біленьке та інші.
Агресор продовжує не лише обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, а й намагається повністю окупувати Донецьку область, утримати захоплені території, повернути втрачені позиції, вести повітряну розвідку та зірвати активні дії українських військ на окремих напрямках.
Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 27 вересня 2022 року:
- Ворожі обстріли з танків, мінометів та ствольної артилерії – на Слобожанському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Без істотних змін – на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках.
- На Запорізькій АЕС ситуація залишається напруженою.
- ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Соледар, Курдюмівка, Зайцеве, Майорськ, Бахмут, Кам’янка, Первомайське.
- Авіація ЗСУ – здійснила 28 ударів по місцях зосередження живої сили та військової техніки супротивника.
- Ракетні війська ЗСУ – вразили п'ять ворожих пунктів управління, 12 районів зосередження живої сили та техніки противника, дві позиції зенітних ракетних комплексів окупантів, три склади з боєприпасами військ РФ та понад 10 окремих важливих цілей ворога.
В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) дали таку оцінку російській наступальній кампанії в Україні станом на 26 вересня:
- Кремль намагається вивести із реальності серйозні проблеми під час проведення своєї "часткової мобілізації", але його наративи навряд чи заспокоять росіян, які можуть бачити справжні помилки навколо них.
- Зусилля Кремля щодо заспокоєння російського населення поки що не увінчалися успіхом, оскільки протести відбулися як мінімум у 35 населених пунктах 25 вересня та як мінімум у 10 населених пунктах 26 вересня.
- Кремль проводить оголошену резервну часткову мобілізацію, якби це була часткова військова повинность, посилюючи суспільне невдоволення.
- Кремль, можливо, розглядає питання про офіційне закриття своїх кордонів або формальне обмеження пересування чоловіків боєздатного віку всередині країни, щоб краще провести часткову мобілізацію.
- Запланована Кремлем анексія окупованої України може відбутися до або невдовзі після 1 жовтня, початку звичайного осіннього призову в Росії, щоб забезпечити примусовий заклик українських цивільних осіб для боротьби проти України.
- За непідтвердженими даними, українські сили могли знищити російський центр управління та навчання безпілотників, який завдавав ударів безпілотниками по Україні, можливо, вбивши іранських інструкторів.
- Російська окупаційна влада почала оголошувати результати своїх фіктивних референдумів про анексію, посилаючись на грубо сфальсифіковані дані про явку.
- Російські сили продовжували вести наступальні операції в районі Бахмута та на захід від Донецька, а також продовжували використовувати безпілотники іранського виробництва для завдання ударів по українським військам і містам на півдні України.
- Українські війська продовжували наступ північніше за Лиман і на східному березі річки Оскіл, як і продовжували завдавати ударів по російських наземних комунікаціях у рамках контрнаступної кампанії на півдні.
[sun_gallery_138929]
Фото: understandingwar.org
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер