Бойові дії в Україні на 4 жовтня: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || t.me/V_Zelenskiy_official
4 жовтня розпочалася 223-а доба боротьби українського народу проти російської збройної агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії у лютому.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України варто пройти в найближчі укриття під час сигналів повітряної тривоги, оскільки на даному етапі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українських об'єктах цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Агресор продовжує не лише обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, а й намагається утримати захоплені території, повернути втрачені позиції, вести повітряну розвідку та зірвати активні дії українських захисників на окремих напрямках.
Минулої доби противник завдав по Україні:
- три ракетні удари;
- 12 авіаційних ударів;
- понад 100 обстрілів із РСЗВ.
Від численних ворожих атак постраждала інфраструктура понад 20 українських населених пунктів.
Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ за минулу добу на ранок 4 жовтня 2022 року:
- Ворожі обстріли з танків та артилерії різних типів – на Слобожанському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Виїмка, Майорськ, Спірне, Озерянівка, Бахмутське, Кам’янка та Тернові Поди.
- Авіація ЗСУ – здійснила 22 удари, вразивши три ворожі опорні пункти, 16 районів зосередження озброєння та військової техніки окупантів, а також три зенітних ракетних комплекси російських військ.
- Підрозділи ППО – збили два ворожі безпілотники.
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили два пункти управління противника, 12 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки ворога, два склади з боєприпасами та паливно-мастильними матеріалами, об'єкт протиповітряної оборони та п'ять інших важливих об'єктів військ РФ.
В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) дали такі ключові висновки російській наступальній кампанії в Україні 3 жовтня:
- Українські сили досягли значних успіхів у районі Лимана та на півночі Херсонської області за останню добу. Російські частини, зазнали поразки на цих фронтах, раніше вважалися одними з основних традиційних збройних сил Росії.
- Президент Росії Володимир Путін може використати призначення генерал-лейтенанта Романа Бердникова командувачем Західного військового округу, щоб перекласти провину за недавні чи майбутні військові невдачі Росії у Харківській області.
- Російські офіційні особи визволили директора Запорізької АЕС, якого вони незаконно затримали, і ймовірно продовжують підривати український контроль над станцією.
- Українські війська просувалися на межі річки Оскіл — Кремінна у бік кордону з Луганською областю, а також – на півночі Херсонської області.
- Путін запроваджує каральні заходи щодо російських бюрократичних структур, відповідальних за проведення часткової мобілізації.
- Російські офіційні особи визнали, що Кремль має намір вторгнутися, окупувати та незаконно анексувати додаткові території України на півдні та сході та може змінити заявлені кордони своїх окупованих територій.
- Російська Державна Дума схвалила незаконні договори Кремля про приєднання 3 жовтня та виклала адміністративні терміни для інтеграції незаконно анексованих українських територій до складу РФ.
[sun_gallery_138986]
Фото: understandingwar.org
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер