Бойові дії в Україні на 13 жовтня: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || facebook.com/GeneralStaff.ua/
13 жовтня розпочалася 232-а доба героїчної боротьби українського народу проти російської збройної агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії у лютому.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки все ще зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Минулої доби по Україні російські окупанти завдали:
- три ракетні удари;
- 21 авіаційний удар;
- 104 обстріли з РСЗВ.
Від численних ворожих атак постраждала інфраструктура понад 40 українських населених пунктів. Ворог бив у райони Миколаєва, Вінниці, Черкас та інших міст.
Агресор продовжує не лише обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, а й намагається утримати захоплені українські території, зупинити український контрнаступ, вести повітряну розвідку, наступати на окремих напрямках та здійснює інженерне обладнання позицій.
Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 13 жовтня 2022 року минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Агресор не припиняє спроби наступу – на Бахмутському та Авдіївському напрямках.
- Без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- Тимчасове припинення наступу окупантів – такі розпорядження почали отримувати війська РФ у Донецькій області на окремих напрямках від найвищого керівництва.
- ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Бахмутське, Озарянівка, Іванград, Бахмут та Мар’їнка.
- Авіація ЗСУ – здійснила 32 удари, вразивши понад 25 районів зосередження озброєння та військової техніки окупантів, а також сім зенітних ракетних комплексів противника.
- Українські підрозділи ППО – збили чотири гелікоптера та 26 безпілотників ворога.
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили шість ворожих пунктів управління, сім районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки окупантів, чотири склади боєприпасів військ РФ та інші об'єкти.
В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) дали такі ключові висновки щодо російського наступу в Україні на 12 жовтня:
- Росія, мабуть, активізувала свою інформаційну операцію, щоб хибно зобразити Україну як терористичну державу, ймовірно, щоб відхилити недавні заклики оголосити Росію терористичною державою.
- Російські сили, ймовірно, посилюють лінію фронту в західній частині Запорізької області, продовжують оборонні дії на деяких напрямках, провели наземні атаки в районі Бахмута та Авдіївки, продовжують стикатися з проблемами оснащення окремих російських солдатів основним особистим спорядженням.
- Війська РФ, можливо, перекинули персонал, пов'язаний з Корпусом вартових ісламської революції, в окуповані райони України для навчання російських військових використанню безпілотників іранського виробництва Shahed-136.
- Російські джерела стверджували, що ЗСУ продовжували контрнаступальні операції у напрямку Сватове та Кремінної, а також що українські військові проводять наземні атаки на північному заході та заході Херсонської області.
- Російська та окупаційна влада продовжує вживати примусових заходів щодо мешканців окупованих Росією українських територій.
[sun_gallery_139050]
Фото: understandingwar.org
У зв'язку з постійним надходженням уточнених даних виникла потреба коригування деяких позицій загальних втрат противника.
Читай також
Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США
Це вам не повномасштабна війна
Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року
Ставок прийнято на 1,6 млн доларів
Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ
Вперше з початку війни
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України
З виручкою від 4,7 мільярда гривень
Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року
The Economist оцінює шанси двох кандидатів
В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"
Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках
На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт
Виробник просить вибачення
Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського
Через жорстку критику військового керівництва