Ілон Маск не хоче фінансувати Starlink для України: реакція в мережі

Ілон Маск не хоче фінансувати термінали Starlink для України || Олександр Шатов

CNN опублікувало ексклюзивний матеріал, в якому йдеться про те, що компанія Ілона Маска SpaceX не може більше фінансувати систему супутникового мобільного зв'язку Starlink для України, термінали якої поставляються на деокуповані території та служать джерелом зв'язку для українських військових. Тому нібито ще у вересні було надіслано листа Пентагону з проханням до них сплатити послугу.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Судячи з даних CNN, Україні було передано близько 20 тисяч супутників Starlink. Інші західні ЗМІ зазначають, що супутники та послуга були оплачені, на що Ілон Маск 7 жовтня спростував інформацію. Мільярдер зазначив, що було сплачено лише невеликий відсоток, а вся операція коштувала його компанії мовляв 80 мільйонів доларів і ця сума перевищить 100 мільйонів доларів до кінця 2022 року.

Вважається, що набагато дорожчою є постійне підключення. У SpaceX заявляють, що вони сплатили близько 70% послуг, що надаються Україні.

"Ми не в змозі надалі дарувати термінали Україні або фінансувати існуючі термінали протягом невизначеного періоду часу", - журналісти цитують слова директора SpaceX з державних продажів з вересневого листа до Пентагону.

CNN додає, що "благодійні пожертвування можуть добігти кінця", якщо "американські військові не виділятимуть десятки мільйонів доларів на місяць".

Реакція Ілона Маска

Ілон Маск також 14 жовтня публічно прокоментував матеріал CNN про відмову у фінансуванні інтернету та супутників Starlink.

У коментарях мільярдер написав, що його компанія на послуги для України витрачає близько 20 мільйонів доларів на місяць, і додав, що "SpaceX не просить компенсувати минулі витрати, але не може нескінченно фінансувати існуючу систему *та* посилати ще кілька тисяч терміналів, які використовують даних у 100 разів більше, ніж звичайні домогосподарства". Тому, ймовірно, продовжувати таку операцію без зовнішнього фінансування він вважає "нерозумним".

Маск підкреслив, що Starlink втрачає гроші, а мета Starlink "не збанкрутувати".

Реакція на відмову від фінансування Starlink для України

Військовий експерт і полковник Владислав Селезньов вважає, що заява Ілона Маска є своєрідною спробою перевірити реакцію світової спільноти.

Український журналіст-розслідувач Данило Мокрик припустив, що Маск вводить людей в оману, оскільки в одному з коментарів підприємець відповів, що своїми діями він дотримується рекомендацій 10-денної давності українського дипломата Андрія Мельника, який послав директора SpaceX "нах*й". Хоча листа до Пентагона з відмовою фінансування Starlink було відправлено ще у вересні до цього скандалу в мережі та скандального твіту Маска з пропозицією "про мир" між Росією та Україною.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк відповів Ілону Маску та президенту Франції Емманюелю Макрону одночасно, які стверджують, що не хочуть світової війни. Подоляк зазначив, що виконання ультиматумів Кремля робить війну лише масштабнішою, а "роздираючи Україну, точно не зупиниш варварів".

Старший політичний радник Гельсінської комісії США Пол Массаро опублікував кілька коментарів на тлі останніх подій. На його думку, Ілон Маск або намагається шантажувати Пентагон, або мстить українцям за їхню реакцію на його "мирний план", або намагається допомогти Росії.

Массаро додав, що Україна платить за Starlink, опублікувавши пост блогерки Меланії Подоляк (тезко Михайла Подоляка), яка поділилася своєю банківською випискою за щомісячну оплату послуги компанії Маска.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров конкретно не прокоментував заяви Маска, але поділився фотографією нових терміналів Starlink у Харківській області, які, між іншим, передав саме польський уряд.

Деякі користувачі в мережі почали вже жартувати та створювати меми.

Читайте також:

Читай також

Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США

Це вам не повномасштабна війна

Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року

Ставок прийнято на 1,6 млн доларів

Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ

Вперше з початку війни

Підприємці, які не мають доступу до Інтернету, вимушено припинять роботу з 2025 року

Причина

Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України

З виручкою від 4,7 мільярда гривень

Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року

The Economist оцінює шанси двох кандидатів

В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"

Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках

На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт

Виробник просить вибачення

У МОН заявили, що вища освіта в Україні має коштувати дорожче

Мінімум три тисячі євро

Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського

Через жорстку критику військового керівництва