Бойові дії в Україні на 2 листопада: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || facebook.com/GeneralStaff.ua/
У середу, 2 листопада, розпочалася вже 252-а доба героїчної боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії до України.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
З моменту останнього оновлення мапи приблизної ситуації на місцевості в Україні жодних помітних змін в управлінні не відбулося.
Минулої доби по Україні російські окупанти завдали:
- сім ракетних ударів;
- 47 авіаційних ударів;
- понад 90 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Від численних ворожих ударів постраждали щонайменше 25 українських населених пунктів, серед яких Миколаїв, Полтава, Краматорськ та інші.
Росія продовжує обстрілювати Україну ракетами та ударними безпілотниками, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі та будинкам мирного населення. Є також загроза вильоту ракет і БпЛА з території Білорусі, яка підтримує збройну агресію РФ проти України.
Крім того, російські війська намагаються утримувати тимчасово захоплені українські території, стримати ЗСУ, вести повітряну розвідку та наступати на окремих напрямках, а ще вони здійснюють фортифікаційне обладнання рубежів.
За інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 2 листопада минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Ворог веде наступальні дії – на Бахмутському, Новопавлівському та Авдіївському напрямках.
- Обстановка без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- ЗСУ відбили атаки окупантів – у районах Макіївка, Невське, Білогорівка, Верхньокамʼянське, Спірне, Бахмут, Майорськ, Первомайське, Новомихайлівка, Водяне, Павлівка та Пречистівка.
- Авіація ЗСУ – здійснила 33 удари по районах зосередження озброєння та військової техніки окупантів, а також по позиціях зенітних ракетних комплексів противника.
- Підрозділи ППО – збили ворожий вертоліт, два безпілотники "Орлан", шість ударних дронів-камікадзе "Шахед" та два БпЛА "Куб".
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили чотири райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, три склади боєприпасів та шість інших важливих військових об'єктів російських окупантів.
Наголошується також, що окупанти продовжують примусово нібито "евакуювати" цивільних мешканців із населених пунктів на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. До того ж зафіксовано переміщення архівних документів з адміністративних будівель Херсона російськими окупаційними військами.
Аналітики з Інституту вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) кажуть:
- Заплановані постачання іранських безпілотників та балістичних ракет до Росії, швидше за все, ще більше зміцнять залежність Росії від Ірану та збройових систем іранського виробництва.
- Міноборони Росії розпочало свій піврічний осінній цикл призову, незважаючи на повідомлення про те, що російська влада таємно продовжує мобілізаційні заходи.
- Командувач 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу генерал-лейтенант Андрій Мордвічов, як повідомляється, змінив генерал-полковника Олександра Лапіна на посаді командувача Центрального військового округу.
- Фінансист "Вагнера" Євген Пригожин, ймовірно, намагається відповісти на критику на адресу своїх паралельних військових структур після повідомлення про звільнення Лапіна.
- Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували вести контрнаступні операції у напрямах Сватове та Кремінна.
- Російські війська продовжували вести наступальні операції у районі Бахмута та Донецька, а також продовжували підготовку до оборони, а українські війська вели контрнаступальні операції у Херсонській області.
- Російські сили продовжували зміцнювати російський контроль над Запорізькою атомною електростанцією.
- Російські військові структури розширюють можливості навчання.
- Російська окупаційна влада продовжувала створювати умови для тривалого та постійного переселення мешканців зі східного берега Дніпра у Херсонській області.
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер
З 2025 року вступити до аспірантури в Україні можна буде лише на бюджет
Як це вплине на відстрочку від мобілізації