Бойові дії в Україні на 3 листопада: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || facebook.com/GeneralStaff.ua/
У четвер, 3 листопада, розпочалася вже 253-а доба героїчної боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії до України.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
З моменту останнього оновлення мапи бойових дій в Україні жодних помітних змін в управлінні територією не відбулося.
Минулої доби російські окупанти завдали по Україні:
- три ракетні удари;
- 24 авіаційні удари;
- понад 80 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Від численних ворожих ударів постраждали щонайменше 20 українських населених пунктів.
Росія продовжує обстрілювати Україну ракетами та ударними безпілотниками, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі та будинкам мирного населення. Є також загроза вильоту ракет і БпЛА з території Білорусі, яка підтримує збройну агресію РФ проти України.
Крім того, російські війська намагаються утримувати тимчасово захоплені українські території, стримати ЗСУ, вести повітряну розвідку та наступати на окремих напрямках, а ще вони здійснюють фортифікаційне обладнання кордонів.
За інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 3 листопада минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Ворог веде наступальні дії – на Бахмутському, Новопавлівському та Авдіївському напрямках.
- Обстановка без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- ЗСУ відбили атаки окупантів – у районах Макіївка, Невське, Білогорівка, Верхньокамʼянське, Спірне, Бахмут, Майорськ, Первомайське, Новомихайлівка, Водяне, Павлівка та Пречистівка.
- Авіація ЗСУ – зробила 21 удар по районах зосередження озброєння та військової техніки окупантів, а також по позиціях систем ППО противника.
- Українські підрозділи ППО – збили ворожі безпілотник "Орлан" та десять ударних дронів-камікадзе "Shahed-136".
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили п'ять районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, два склади боєприпасів та три інші важливі військові об'єкти окупантів.
Зазначається також, що російські військові продовжують примусово "евакуювати" цивільних мешканців із населених пунктів на тимчасово захоплених територіях Запорізької та Херсонської області, особливо із населених пунктів уздовж лівого берега річки Дніпро.
Війська РФ ще продовжують викрадення та вивезення автомобілів швидкої допомоги та обладнання з лікарень деяких окупованих населених пунктів. А в Луганській області підрозділи російських окупантів продовжують використовувати цивільне населення як "живий щит".
Аналітики з Інституту вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) кажуть :
- Зусилля Росії щодо формування збройних сил у поєднанні із західними санкціями надають довгостроковий руйнівний вплив на російську економіку, як раніше прогнозував ISW.
- Заклики президента Росії Володимира Путіна до створення конкурентоспроможної російської військової промисловості далекі від реальності проблем російського ланцюжка постачання та військово-промислової бази.
- Російські офіційні особи оголосили, що окупаційна влада розпочала приєднання Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) до російської юрисдикції.
- Російські та білоруські офіційні особи продовжують увічнювати давню інформаційну операцію про те, що Білорусь вступить у війну в Україні від імені Росії, але вступ Білорусі у війну залишається вкрай малоймовірним, як раніше оцінював ISW.
- Російські джерела стверджували, що українські війська продовжували вести контрнаступальні операції у напрямах Сватове та Кремінна, а російські війська проводили наступальні операції для стримування українських військ.
- Російські сили продовжували завдавати ударів по Бахмуту та Донецьку, продовжували оборонні операції вздовж Дніпра, продовжували мобілізацію та рекламу добровольчих батальйонів, борючись із низьким моральним духом, а українські сили продовжували свою кампанію з перехоплення.
- Російська окупаційна влада продовжувала насильно переселяти мешканців Херсонської області, націоналізувати українські підприємства на окупованій території та насильно депортувати українських дітей до Росії.
[sun_gallery_139184]
Фото: understandingwar.org
Читай також
У Telegram почала працювати нова схема шахрайства під виглядом «подарунка»
Як уникнути втрати даних та коштів з рахунків
Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США
Це вам не повномасштабна війна
Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року
Ставок прийнято на 1,6 млн доларів
Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ
Вперше з початку війни
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України
З виручкою від 4,7 мільярда гривень
Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року
The Economist оцінює шанси двох кандидатів
В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"
Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках
На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт
Виробник просить вибачення