Бойові дії в Україні на 14 листопада: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || t.me/V_Zelenskiy_official
У понеділок, 14 листопада, розпочалася 264-та доба героїчної боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Минулої доби російські окупанти завдали по Україні:
- чотири ракетні удари;
- 13 авіаційних ударів;
- близько 60 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Росія продовжує обстрілювати Україну ракетами та ударними безпілотниками, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі та будинкам мирного населення. Є також загроза вильоту ракет і БпЛА з території Білорусі.
Крім того, російські війська намагаються вести повітряну розвідку, утримати тимчасово захоплені українські території, стримати ЗСУ на окремих напрямках, продовжують обладнати оборонні рубежі на лівому березі Дніпра.
За інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 14 листопада, минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Таврійському напрямах.
- Ворог веде наступальні дії – на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках.
- Обстановка без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- ЗСУ відбили атаки окупантів – у районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Білогорівка Луганської області, Білогорівка Донецької області, Курдюмівка, Водяне та Мар’їнка .
- Авіація ЗСУ – здійснила 16 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів, а також по позиціях зенітно-ракетних комплексів противника.
- Українські Сили оборони – збили ворожий безпілотник "Орлан-10".
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили два пункти управління військ РФ, 11 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки окупантів, дві інші важливі цілі російських загарбників.
Аналітики з Інституту вивчення війни (The Institute for the Study of War) кажуть 13 листопада:
- Успіх України багато в чому став результатом інноваційного використання ЗСУ поставленої США високоточної ракетної системи HIMARS для порушення російських ліній постачання.
- Фінансист "Вагнера" Євген Пригожин звернувся до Генеральної прокуратури Росії з проханням порушити справу проти губернатора Санкт-Петербурга Олександра Беглова за державну зраду на тлі вірусних кадрів, на яких сили "Вагнера" вбивають одного зі своїх. Пригожин та російські націоналістичні блогери значною мірою підтримали вбивство передбачуваного зрадника.
- Розквартоване в Білорусі російське військове угруповання продовжує породжувати соціальну напруженість серед білорусів.
- Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували контрнаступні дії у напрямку Кремінна та Сватове.
- Українські сили продовжували закріплювати контроль над правим берегом Дніпра в Херсонській області, завдали удару по російській військовій базі в Чаплинці Херсонської області, за 50 км на південь від Берислава на східному березі Дніпра, продовжують досягати обмежених успіхів у Луганській області і, ймовірно, зможуть досягти ще більшого успіху, якщо будуть підкріплені військами із західної частини Херсона.
- Російські війська продовжували вести наступальні дії на напрямках Бахмут, Авдіївка, Вугледар.
- Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Майорськ на південний схід від Бахмута.
- Російські сили продовжували вести звичайний вогонь із закритих позицій по прифронтових населених пунктів у Запорізькій та Дніпропетровській областях, а ще завдали удару по Запоріжжі ракетою "Іскандер".
- Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков оголосив, що президент Росії Володимир Путін наказав демобілізувати мобілізованих студентів в окупованих Росією Луганській та Донецькій областях, ймовірно, в рамках зусиль, що продовжуються, з інтеграції проксі-сил у російські збройні сили.
- Російські сили та окупаційна влада насильно мобілізують чоловіків в окупованому Росією Мелітополі Запорізької області та змушують їх будувати траншеї з оборонними укріпленнями в місті.
- Українські офіційні особи заявили, що російські війська відводяться з лівого берега Дніпра та концентрують сили та техніку у Мелітополі (Запорізька область) та Маріуполі (Донецька область).
- Путін запропонував поправку до законопроекту, яка дозволить російським чиновникам позбавляти російського громадянства за поширення "неправдивої" інформації про російських військових, участь в екстремістських чи небажаних організаціях або заклики до порушення "територіальної цілісності" Росії.
- Путін, ймовірно, підвищив Суровікіна та дозволив йому піти із західного Херсона за умови, що він візьме решту Донецької області, використовуючи російські сили, відбиті із західного Херсона, а також мобілізованих військовослужбовців, які знову прибули.
- Російські наступальні операції на Донеччині активізуватимуться найближчими тижнями в міру прибуття додаткових мобілізованих військовослужбовців разом із силами, виведеними із західної частини Херсона.
- Бойові дії, швидше за все, посилюватимуться, а не слабшатимуть при зниженні температури.
[sun_gallery_139251]
Фото: understandingwar.org
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер