У Кремлі розповіли, що не є метою "спеціальної військової операції" в Україні
У Кремлі розповіли, що не є метою т.зв. "СВО" || kremlin.ru
Офіційні представники Кремля висловилися, яких цілей так званої "спеціальної військової операції" в Україні Росія все-таки не переслідує. Судячи з відкритих російських джерел, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявляє, що їхня країна нібито не прагне змінити українську владу в Києві на чолі із президентом України Володимиром Зеленським. Інформацією про це поділилося російське видання "ТАСС" 21 листопада за підсумками зустрічі Пєскова з журналістами.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
При цьому секретар президента РФ запевняє людей, що Путін уже раніше говорив, що не планує змінювати владу Зеленського і що це не одна з цілей розпочатої "операції". Пєсков також вкотре повторив, що "Росія хоче досягти своїх цілей, і вона їх досягне", додавши, що зробити це "можна різними способами та в різних форматах".
Його заява, можна сказати, є повторенням слів, сказаних у березні 2022 року, коли секретар Путіна говорив, що "Кремль не планує втручатися в українські вибори" після війни та що на переговорах російської та української делегацій "не порушувалося питання про зміну української влади".
Експерти з аналітичного центру "Інститут вивчення війни" ще 5 липня 2022 року говорили, що заявленими максималістськими цілями Росії при вторгненні в Україну залишаються зміна режиму в Києві та урізання суверенітету будь-якого українського регіону далеко за межі Донбасу, який пережив російську атаку.
Секретар Ради безпеки Росії та довірена особа Путіна Микола Патрушев того ж дня заявляв і майже точно повторював цілі Путіна, який виправдовує напад 24 лютого, що російська "військова операція" в Україні триватиме доти, доки Росія не досягне своїх цілей щодо "захисту" мирних мешканців України від "геноциду", "денацифікації" та "демілітаризації", зобов'язавши Україну постійно зберігати нейтралітет між Росією та НАТО. За словами Путіна, ще має відбутися судове переслідування винних у геноциді.
Як у Росії говорили про зміну "київського режиму"
Незважаючи на заяви Пєскова, деякі офіційні політичні особи РФ все ще дотримуються наративу про зміну київської влади, щоб, мовляв, покращити ставлення між РФ та Україною. Серед них політик та сенатор Російської Федерації Костянтин Косачов.
До того ж, у липні цього року міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на зустрічі з представниками арабських держав у Єгипті погрожував, що Росія допоможе "позбутися антинародного та антиісторичного київського режиму", хоча до цього він говорив про переговори. Українські політики назвали його поведінку шизофренічною.
Цього жовтня ще й заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявляв, що метою Росії "має стати повноцінний демонтаж політичного режиму України".
Вважається, що початковою російською стратегією війни було: захоплення Києва "за три дні", швидка окупація більшої частини України, повалення українського уряду та встановлення дружнього Кремлю маріонеткового режиму.
Читайте також:
- Бойові дії в Україні на 21 листопада: мапа та ситуація на фронті.
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер