Бойові дії в Україні на 29 листопада: мапа та ситуація на фронті
Війна в Україні || t.me/V_Zelenskiy_official
У вівторок, 29 листопада, розпочалася 279-та доба боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Росія продовжує обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі та будинкам мирного населення. Є також загроза вильоту ракет і БпЛА з території Білорусі.
Крім того, російські війська продовжують переміщення свого особового складу та військової техніки для комплектування підрозділів із втратами, намагаються стримати ЗСУ, тримати оборону та наступати на окремих напрямках. У Генштабі ЗСУ очікують, що відбудеться перекидання окремих підрозділів окупантів з території Білорусі після набуття ними бойових здібностей.
Минулої доби російські окупанти завдали по Україні:
- дев'ять ракетних ударів;
- 13 авіаційних ударів;
- понад 50 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
За інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 29 листопада, минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому, Криворізькому та Херсонському напрямках.
- Противник тримає оборону раніше зайнятих рубежів – на Куп'янському напрямку.
- Окупанти зосереджені на веденні наступальних дій – на Лиманському, Бахмутському та Авдіївському напрямках.
- Війська РФ ведуть оборону – на Запорізькому напрямку.
- Обстановка без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- Окупанти ведуть позиційну оборону – на Криворізькому та Херсонському напрямках.
- ЗСУ відбили атаки окупантів – у районах населених пунктів Новоселівське, Білогорівка Луганської області, Серебрянка, Верхньокам’янське, Білогорівка Донецької області, Яковлівка, Первомайське, Опитне, Невельське, Красногорівка.
- Авіація ЗСУ – здійснила три удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів.
- Сили оборони України – збили ворожі літаки Су-25 та Су-24.
Аналітики з Інституту вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) зробили такі ключові висновки щодо російської наступальної кампанії в Україні станом на 28 листопада:
- Нещодавні заяви росіян про успіхи навколо Бахмута 27 та 28 листопада не віщують неминучого оточення Бахмута росіянами.
- Розгортання російських сил у Білорусі у листопаді 2022 року, ймовірно, відбувається для посилення російського потенціалу навчання та проведення інформаційної операції, спрямованої на Україну та Захід, а не для того, щоб готуватися знову атакувати Україну з півночі.
- Російські військові блогери різко розкритикували рішення Міноборони Росії запровадити жорсткі митні обмеження на ввезення товарів подвійного призначення, що вказує на триваюче й повсюдне невдоволення діями Міноборони Росії у війні в Україні.
- Російські сили, ймовірно, готуються завдати нової хвилі ракетних ударів по Україні наступного тижня, але такі приготування, швидше за все, спрямовані на те, щоб підтримати недавній темп ударів, а не збільшити його.
- Російські сили продовжували зусилля щодо захисту від українських контрнаступів у районі Сватове, оскільки російські джерела повідомляли, що українські війська продовжують контрнаступ на захід від Кремінної.
- Російські війська поступово просувалися на південь від Бахмута, продовжували зміцнювати позиції та забезпечувати заходи безпеки на сході Херсонської області, а також продовжують стикатися з проблемами адекватної підготовки та спорядження, з проблемами морального духу та дисципліни, оскільки російські військові невдачі мають серйозні внутрішні соціальні наслідки.
- Українські сили продовжували завдавати ударів по російським військовим об'єктам та важливим логістичним шляхам на півдні України.
- Російська окупаційна влада продовжувала зусилля щодо сприяння інтеграції систем освіти на окупованій території України до російської системи.
[sun_gallery_139365]
Фото: understandingwar.org
Читай також
Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США
Це вам не повномасштабна війна
Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року
Ставок прийнято на 1,6 млн доларів
Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ
Вперше з початку війни
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України
З виручкою від 4,7 мільярда гривень
Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року
The Economist оцінює шанси двох кандидатів
В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"
Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках
На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт
Виробник просить вибачення
Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського
Через жорстку критику військового керівництва