У Нью-Йорку дозволили компостувати людські тіла після смерті

The New York Times

Нью-Йорк став ще одним штатом США, який дозволив так званий "людський компост". Про це повідомляє ВВС News. Тіло людини після смерті можна перетворити на ґрунт – це екологічно чиста альтернатива звичайному похованню чи кремації.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

У 2019 році Вашингтон став першим штатом США, який легалізував компостування людських останків. За його прикладом наслідували Колорадо, Орегон, Вермонт і Каліфорнія. Нью-Йорк став останньою американською юрисдикцією, яка дозволила компостування людей. Таким чином, тепер у Штатах людина може перетворити своє тіло на землю після смерті.

Як відбувається компостування людського тіла

Цей процес відбувається у спеціальних наземних приміщеннях. Тіло поміщають у закриту резервуар разом з такими матеріалами як стружка деревини, люцерна або солома, і воно поступово руйнується під дією мікробів. Після закриття в контейнері тіло розкладається за кілька тижнів.

Потім контейнер прогрівають, щоб убити будь-які бактерії, а близьким віддають отриманий ґрунт. Його рекомендують використовувати при посадці квітів, овочів чи дерев.

Думки суспільства розділилися

Американська фірма Recompose стверджує, що така послуга може заощадити тонну вуглецю порівняно з кремацією чи традиційним похованням.

Викиди вуглекислого газу є головним фактором зміни клімату, оскільки вони затримують тепло біля поверхні Землі завдяки парниковому ефекту. Під час традиційних поховань у труні витрачаються деревина, земля та інші природні ресурси.

Крім того, компостування допомагає заощадити місця на цвинтарях. У закладах, де надають ритуальні послуги, кажуть, що легалізація цього процесу в Нью-Йорку стала "великим кроком до доступності екологічного поводження до померлих по всій країні".

Однак є й люди, які ставлять етичні питання щодо того, що відбувається з тим ґрунтом, який є результатом людського компостування.

Католицька церква, штат Нью-Йорк виступила проти такого процесу, стверджуючи, що з людськими тілами не можна поводитися як з "побутовим сміттям".

Деякі політичні сили виступають проти, апелюючи до ціни послуги – щонайменше 7 000 доларів. Приблизно стільки ж коштує і кремація, і звичайне поховання в США.

Світова практика

На сьогодні компостування тіл легалізоване не лише у США, а й у Швеції. В той час як природні поховання, під час яких тіло ховають без труни або з труною, що біологічно розкладається, дозволені у Великій Британії і стають все популярнішими з кожним роком.

Читай також

Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США

Це вам не повномасштабна війна

Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року

Ставок прийнято на 1,6 млн доларів

Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ

Вперше з початку війни

Підприємці, які не мають доступу до Інтернету, вимушено припинять роботу з 2025 року

Причина

Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України

З виручкою від 4,7 мільярда гривень

Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року

The Economist оцінює шанси двох кандидатів

В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"

Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках

На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт

Виробник просить вибачення

У МОН заявили, що вища освіта в Україні має коштувати дорожче

Мінімум три тисячі євро

Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського

Через жорстку критику військового керівництва