У Нью-Йорку дозволили компостувати людські тіла після смерті

The New York Times

Нью-Йорк став ще одним штатом США, який дозволив так званий "людський компост". Про це повідомляє ВВС News. Тіло людини після смерті можна перетворити на ґрунт – це екологічно чиста альтернатива звичайному похованню чи кремації.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

У 2019 році Вашингтон став першим штатом США, який легалізував компостування людських останків. За його прикладом наслідували Колорадо, Орегон, Вермонт і Каліфорнія. Нью-Йорк став останньою американською юрисдикцією, яка дозволила компостування людей. Таким чином, тепер у Штатах людина може перетворити своє тіло на землю після смерті.

Як відбувається компостування людського тіла

Цей процес відбувається у спеціальних наземних приміщеннях. Тіло поміщають у закриту резервуар разом з такими матеріалами як стружка деревини, люцерна або солома, і воно поступово руйнується під дією мікробів. Після закриття в контейнері тіло розкладається за кілька тижнів.

Потім контейнер прогрівають, щоб убити будь-які бактерії, а близьким віддають отриманий ґрунт. Його рекомендують використовувати при посадці квітів, овочів чи дерев.

Думки суспільства розділилися

Американська фірма Recompose стверджує, що така послуга може заощадити тонну вуглецю порівняно з кремацією чи традиційним похованням.

Викиди вуглекислого газу є головним фактором зміни клімату, оскільки вони затримують тепло біля поверхні Землі завдяки парниковому ефекту. Під час традиційних поховань у труні витрачаються деревина, земля та інші природні ресурси.

Крім того, компостування допомагає заощадити місця на цвинтарях. У закладах, де надають ритуальні послуги, кажуть, що легалізація цього процесу в Нью-Йорку стала "великим кроком до доступності екологічного поводження до померлих по всій країні".

Однак є й люди, які ставлять етичні питання щодо того, що відбувається з тим ґрунтом, який є результатом людського компостування.

Католицька церква, штат Нью-Йорк виступила проти такого процесу, стверджуючи, що з людськими тілами не можна поводитися як з "побутовим сміттям".

Деякі політичні сили виступають проти, апелюючи до ціни послуги – щонайменше 7 000 доларів. Приблизно стільки ж коштує і кремація, і звичайне поховання в США.

Світова практика

На сьогодні компостування тіл легалізоване не лише у США, а й у Швеції. В той час як природні поховання, під час яких тіло ховають без труни або з труною, що біологічно розкладається, дозволені у Великій Британії і стають все популярнішими з кожним роком.

Читай також

Квадробери "захопили" магазин Zara у Києві та висунули свої вимоги – відео

Курйоз у столичному ТРЦ

Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)

На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми

Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму

Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року

Нацбанк випустив ексклюзивну квадратну срібну монету

Де і коли можна придбати

Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time

Не перша провокація з боку Дональда молодшого

З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами

Було порушено протоколи безпеки

Санта-Клауса хочуть визнати іноагентом у Росії: причина

Конкурент Діда Мороза

20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)

Киянка, спортсменка, танцівниця

В Україні планують повернути ЗНО для учнів 11 класів: коли це станеться

Що буде з НМТ

Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині

Що у валізі розповів і сам канцлер