У Білорусі хочуть посадити на 12 років лауреата Нобелівської премії миру

Bymedia.net

У четвер, 9 лютого, на судовому процесі, що проходив за зачиненими дверима в Ленінському суді Мінська, прокурор запросив тривалий термін ув’язнення для правозахисника Алеся Біляцького, одного з лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року. Його звинуватили в ухиленні від сплати податків, фінансуванні дій, що порушують громадський порядок, та контрабанді.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Державний обвинувач запросив для лауреата Нобелівської премії миру Алеся Біляцького 12 років ув'язнення у справі правозахисного центру «Весна» («Вясна»).

Для інших фігурантів справи – юриста «Весни» Володимира Лабковича та члена правління організації Валентина Стефановича – запросили 9 та 11 років відповідно, повідомило у четвер, 9 лютого, агентство БелТа. Для ще одного члена правління «Весни» - Дмитра Соловйова, який перебуває за кордоном, - держобвинувач попросив 10 років. Документи Соловйова розглядаються у суді у порядку спецвиробництва.

У всіх випадках йдеться про колонію посиленого режиму. Крім того, держобвинувач наполягає на виплаті кожним із фігурантів штрафу у розмірі 185 тисяч білоруських рублів (близько 73 200 доларів).

Активістів звинувачують у контрабанді «не менше 201 тисячі євро та 54 тисячі доларів» та «фінансуванні протестів під виглядом правозахисної та благодійної діяльності».

Біляцький, Стефанович та Лабкович перебувають під вартою з 14 липня 2021 року. «Вясна» зазначає, що всього у справі Біляцького, Стефановича, Лабковича та Соловйова 283 томи по 300 сторінок – це рекордна кількість матеріалів із політичного процесу. Окрім цього у справі проходять близько 100 свідків, а по всій країні було проведено 120 обшуків.

Для довідки: Алеся Біляцького судили більше 20 разів за активну позицію та правозахисну роботу: спочатку в Білоруській РСР, а потім і в сучасній Білорусі. Його п'ять разів висували на Нобелівську премію миру за те саме – політичну боротьбу та правозахист. 7 жовтня 2022 року Біляцького нагородили Нобелівською премією миру, яку вручили його дружині Наталі Пінчук у День прав людини.

Біляцький був одним із ініціаторів демократичного руху «Весна», що виник у Білорусі в середині 1980-х років, і «присвятив своє життя просуванню демократії та мирного розвитку у своїй рідній країні», зазначив Нобелівський комітет.

Читай також

Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США

Це вам не повномасштабна війна

Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року

Ставок прийнято на 1,6 млн доларів

Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ

Вперше з початку війни

Підприємці, які не мають доступу до Інтернету, вимушено припинять роботу з 2025 року

Причина

Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України

З виручкою від 4,7 мільярда гривень

Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року

The Economist оцінює шанси двох кандидатів

В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"

Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках

На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт

Виробник просить вибачення

У МОН заявили, що вища освіта в Україні має коштувати дорожче

Мінімум три тисячі євро

Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського

Через жорстку критику військового керівництва