З початку століття на Землі зникло 7% гірських лісів: вчені назвали причини
WallpapersCraft
Гірські ліси зникають з неймовірною швидкістю, тим самим загрожуючи існуванню природи деяких із найбіологічніших районів планети Земля. З 2001 року площа гірських лісів на планеті скоротилася на 7%. Відповідне дослідження було опубліковано у журналі One Earth, пише The Guardian.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Дослідники під керівництвом вчених з Університету Лідса у Великій Британії та Південного науково-технічного університету в Китаї відстежували зміни у лісах з 2001 по 2018 рік. Дані зібрали за допомогою знімків та інформації з приладів кліматичних супутників Landsat та Terra, а також під час наземних експедицій та авіаційних досліджень.
Вчені виявили, що з 2001 року площа гірських лісів на планеті скоротилася на 7% — тобто на 78 мільйонів гектарів, що у півтора-два рази більше за розмір Німеччини чи Франції. Вони документували збільшення та зменшення деревного покриву, а також вивчали можливий вплив на біорізноманіття.
«Ми виявили, що 78 млн га гірських лісів було втрачено протягом 2001-2018 років і щорічні втрати значно прискорилися. Причому нещодавні втрати в 2,7 рази більші, ніж на початку століття», – підсумувала команда.
Приблизно половина втрат припадає на вирубки – 42%, пожежі знищили ще близько 29% втрачених гірських лісів. Десь 10% і 15% припадають на діяльність людини, пов'язану із сільським господарством.
Найбільше від втрати гірських лісів постраждали Азія, Південна Америка, Африка, Європа та Австралія. Значну частину втрат півночі Азії було завдано лісовими пожежами, зокрема у РФ.
За словами вчених, гірські райони є домом для більш ніж 85% птахів, ссавців та амфібій у світі, при цьому лісові гірські райони є особливо важливими місцями проживання для диких тварин. Їхня відносна недоступність колись захищала їх, але в цьому столітті вони все частіше вирубуються.
«Наші результати вказують на те, що природоохоронні території в межах гірських осередків мають нижчі темпи втрат, ніж їхні околиці.
Збільшення площі природоохоронних територій у горах має стати ключовим фактором для збереження гірських лісів та біорізноманіття в майбутньому», – зазначили дослідники.
Читай також
Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США
Це вам не повномасштабна війна
Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року
Ставок прийнято на 1,6 млн доларів
Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ
Вперше з початку війни
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України
З виручкою від 4,7 мільярда гривень
Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року
The Economist оцінює шанси двох кандидатів
В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"
Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках
На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт
Виробник просить вибачення
Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського
Через жорстку критику військового керівництва