З початку століття на Землі зникло 7% гірських лісів: вчені назвали причини
WallpapersCraft
Гірські ліси зникають з неймовірною швидкістю, тим самим загрожуючи існуванню природи деяких із найбіологічніших районів планети Земля. З 2001 року площа гірських лісів на планеті скоротилася на 7%. Відповідне дослідження було опубліковано у журналі One Earth, пише The Guardian.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Дослідники під керівництвом вчених з Університету Лідса у Великій Британії та Південного науково-технічного університету в Китаї відстежували зміни у лісах з 2001 по 2018 рік. Дані зібрали за допомогою знімків та інформації з приладів кліматичних супутників Landsat та Terra, а також під час наземних експедицій та авіаційних досліджень.
Вчені виявили, що з 2001 року площа гірських лісів на планеті скоротилася на 7% — тобто на 78 мільйонів гектарів, що у півтора-два рази більше за розмір Німеччини чи Франції. Вони документували збільшення та зменшення деревного покриву, а також вивчали можливий вплив на біорізноманіття.
«Ми виявили, що 78 млн га гірських лісів було втрачено протягом 2001-2018 років і щорічні втрати значно прискорилися. Причому нещодавні втрати в 2,7 рази більші, ніж на початку століття», – підсумувала команда.
Приблизно половина втрат припадає на вирубки – 42%, пожежі знищили ще близько 29% втрачених гірських лісів. Десь 10% і 15% припадають на діяльність людини, пов'язану із сільським господарством.
Найбільше від втрати гірських лісів постраждали Азія, Південна Америка, Африка, Європа та Австралія. Значну частину втрат півночі Азії було завдано лісовими пожежами, зокрема у РФ.
За словами вчених, гірські райони є домом для більш ніж 85% птахів, ссавців та амфібій у світі, при цьому лісові гірські райони є особливо важливими місцями проживання для диких тварин. Їхня відносна недоступність колись захищала їх, але в цьому столітті вони все частіше вирубуються.
«Наші результати вказують на те, що природоохоронні території в межах гірських осередків мають нижчі темпи втрат, ніж їхні околиці.
Збільшення площі природоохоронних територій у горах має стати ключовим фактором для збереження гірських лісів та біорізноманіття в майбутньому», – зазначили дослідники.
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер