В Україні анонсовано запуск «смарт-мобілізації»: що зміниться для військовозобов'язаних

Getty Images

Міністерство цифрової трансформації працює над пілотним проектом смарт-мобілізації, який дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, на яку вони хочуть мобілізуватися. Про це розповів віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

«Ми хочемо запустити так звану смарт-мобілізацію, коли людина самостійно обирає – це навіть не про мобілізацію, людина сама собі обирає – спеціальність, на яку вона хоче мобілізуватися, і не під примусом, а самостійно. Тобто людина вирішила, що вона хоче служити в Збройних силах України», – пояснив глава Мінцифри.

За словами Михайла Федорова, проект покликаний налагодити комунікацію між державою та громадянами та забезпечити рівні умови для мобілізації. Міністр також додав, що пілот планується до запуску "через місяць-два".

«Ми будемо запускати пілот на операторів дронів, і ця людина обирає, що вона хоче стати оператором дронів, або взагалі служити в роті ударних дронів. Це може бути сапер, водій, всі посади будуть. Людина зможе подивитися, що це взагалі за підрозділ, рота, які зобов'язання, які в тебе є ризики, як ти будеш навчатися», – розповів Федоров.

Глава Мінцифри наголосив, що якщо громадянин залишить заявку і пройде рекрутерів та тести, навчання – то точно потрапить до роти ударних дронів і на ту посаду, на яку сам себе мобілізував.

Завдяки смарт-мобілізації можна буде побачити, скільки українців мобілізуватимуть самостійно, як вони проходитимуть відбір, як вони після цього служитимуть та наскільки будуть мотивовані. Це може бути першим пілотом, першим кроком для того, щоб запустити подібну умовну смарт-мобілізацію.

При цьому урядовець наголосив, що жодних повісток у «Дії» не буде.

На думку Федорова, під час запуску цієї програми людині, яка хоче мобілізуватися, не треба буде йти у військкомат. Людина проходитиме онлайн-тест, йти до рекрутера, який пояснить ще раз, де ця людина може служити.

Після цього, якщо добровольець, що мобілізується, підходить за характеристиками, проходить професійне навчання з професійними експертами з поля бою, а після цього потраплятиме на поле бою.

За словами віце-прем'єра, тоді буде інша якість мотивації.

«Але це гіпотеза. І нам потрібно її протестувати. Ми будемо робити такий пілот. Я сподіваюся, що ми вирішимо всі нормативно-правові проблеми, які є, подолаємо бар'єри і зможемо побудувати такий новий шлях і відтестувати, наскільки це працює ефективно», – додав Федоров.

Читай також

Американський журналіст Такер Карлсон вестиме власне шоу на російському телебаченні: про що був перший випуск

Від Fox News до "Росія 24"

На українців чекає масове підвищення зарплат: названі нові суми

Результати дослідження

Вчений назвав ім'я найбагатшої людини в історії України

Справжній магнат

«Найвпливовіший керівник адміністрації президента в історії»: Washington Post підготував великий матеріал про Андрія Єрмака

Зеленський - "хороший поліцейський", а Єрмак - "поганий поліцейський"

За час повномасштабної війни іноземці відкрили в Україні 2652 компанії: хто найчастіше створює бізнес

Топ-список іноземних інвесторів

Олександр Свіщов і Григорій Козловський передали кошти центру Unbroken на виготовлення якісних протезів для наших військових

Справжність відео з інопланетянами у Лас-Вегасі підтвердив відомий криміналіст

Дивимося відео з величезним прибульцем

«Укрпошта» виставлятиме на аукціон посилки, які ніхто не забрав протягом півроку

Від 10 гривень за товар

В інтернеті продають «маски жінки для ухилянтів» за 14 тисяч гривень (фото)

Користувачі мережі не втрималися від жартів

Українські школярі, які зараз у 6-му класі та молодші, навчатимуться 12 років

Що змінить реформа Нової української школи