Підліток із Києва створив чоботи для захисту від протипіхотних мін: фото

Getty Images

У фінал конкурсу інноваційних стартап-проектів "Sikorsky Challenge 2023" пройшов пристрій для захисту від мін-пелюсток. «Протимінні чоботи» створив вихованець Київської МАН, учень 11 класу Політехнічного ліцею КПІ Роман Здоровило. Про це повідомляє "Вечірній Київ".

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Роман разом зі своїм науковим керівником Олегом Козленком презентували чоботи на платформі спеціальної конструкції з чотирма "лапками", які здатні вберегти ноги від ампутації, якщо людина випадково стала на протипіхотну міну типу ПФМ-1, яку ще називають "пелюсткою" або "метеликом". При вибуху хвиля розсікається у різні боки, що дозволяє зберегти ноги.

Цими забороненими Оттавською конвенцією протипіхотними фугасними мінами окупанти щедро засівають українську землю. Сотні тисяч ПФМ-1 встановлюються дистанційно за допомогою реактивних систем залпового вогню. Там є спеціальні касети, де знаходяться протипіхотні міни.

«Пелюстки» вкрай небезпечні для військових та для мирного населення, особливо дітей, бо своєю цікавою формою приваблює малюків. Велика проблема полягає також у тому, що ці невеликі міни (всього 11 сантиметрів у довжину та 80 грамів вагою) зроблені переважно із пластику. Тобто вони не зазнають корозії, тому не руйнуються згодом і досить важко знайти за допомогою міношукача.

При підриві на «пелюстковій» міні людина отримує значні поранення ніг, що зазвичай закінчується ампутацією. Смерть можлива внаслідок великої крововтрати за несвоєчасної медичної допомоги. Саме тому Роман зі своїм наставником Олегом Володимировичем звернули увагу на велику проблему, з якою сьогодні часто стикаються військові та громадянські.

Юний винахідник також зазначив, що міни ПФМ дуже чутливі і достатньо лише торкнутися, щоб пролунав вибух. Канадці, які брали участь у військових діях проти талібів та бойовиків аль-Каїди в Афганістані, розробили "Spider-boots" - "чоботи павуки" для захисту ніг від протипіхотних мін.

«Ми з Олегом Володимировичем ретельно проаналізували їхню конструкцію та зрозуміли, що можемо зробити краще. Наш захисний пристрій легше, зручніше та водночас жорсткіше, що дозволяє витримати більше навантаження. Завдяки металевій V-подібній формі платформи, під час вибуху хвиля розсікається в різні боки, що дозволяє зберегти кінцівку. Військові, яким ми показували наші чоботи підтримують наш проєкт», - розповів Роман.

Повідомляється, що на «Розетці» протимінні чоботи канадського виробництва коштують 40 тисяч гривень, тоді як орієнтовна вартість удосконаленої українськими розробниками версії складає 4500-5500 гривень. Крім того, важать канадські «Spider-boots» чотири кілограми, а зразок, представлений на конкурс «Sikorsky Challenge» вдвічі легше. Маса чобіт з металевими лапками та пружинами для демпфування складає всього 1,65 кілограма.

Фото: Вечірній Київ

Читай також

Квадробери "захопили" магазин Zara у Києві та висунули свої вимоги – відео

Курйоз у столичному ТРЦ

Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)

На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми

Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму

Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року

Нацбанк випустив ексклюзивну квадратну срібну монету

Де і коли можна придбати

Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time

Не перша провокація з боку Дональда молодшого

З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами

Було порушено протоколи безпеки

Санта-Клауса хочуть визнати іноагентом у Росії: причина

Конкурент Діда Мороза

20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)

Киянка, спортсменка, танцівниця

В Україні планують повернути ЗНО для учнів 11 класів: коли це станеться

Що буде з НМТ

Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині

Що у валізі розповів і сам канцлер