Фахівці назвали 5 основних способів, за допомогою яких ваш номер телефону потрапляє до шахраїв

Getty Images

Безліч абонентів стикаються з небажаними дзвінками від шахраїв та рекламних відділів різних компаній. Причина великої кількості дзвінків від шахраїв полягає в тому, що номери можуть витікати практично з будь-якого місця, пише iTechUa.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

«Це відбувається навіть з тими, хто ретельно стежить за тим, щоб не ділитися своїми даними, і залишає свої номери лише у разі потреби», – повідомляє видання.

Витік корпоративних даних

Номери абонентів можуть бути отримані перш за все шляхом злому. Для цього хакери шукають уразливості в базах даних компанії та отримують доступ до списків клієнтів та їх номерів. Це найчастіше відбувається у невеликих організаціях, які не вклали достатньо коштів та зусиль у безпеку. Однак це також значною мірою залежить від навичок хакера, і виток даних відбувався і у великих компаніях.

Магазини, включаючи інтернет-магазини, різноманітні сервіси, клініки, служби доставки та інші підприємства, де клієнти повинні залишати свої номери для зв'язку та ідентифікації, можуть зіткнутися зі зломом.

Продаж бази клієнтів

У багатьох випадках співробітники самі були залучені до компрометації номерів. Шахраям набагато простіше підкупити співробітників організації, які мають доступ до її клієнтської бази, і передати їм не тільки номери, а й повні імена клієнтів, іноді адреси, останні номери карток та інші дані. Крім того, купуючи номери безпосередньо у співробітників компанії, шахраї можуть своєчасно поповнювати свою базу даних новими потенційними жертвами.

Передача номерів банками та операторами

Згідно зі скаргами абонентів, крадіжка номерів може відбуватися і в компаніях, які мають приділяти особливу увагу захисту даних клієнтів. Наприклад, деякі люди почали отримувати дзвінки від спамерів, як тільки їм видали SIM-картку або банківську картку. Причина може укладатися у договорі між клієнтом та компанією. Багато організацій залишають у себе право передавати дані клієнтів третім особам, тобто партнерам. Це можуть бути різні рекламодавці, які починають атакувати абонентів спамом та рекламою, пропонуючи підписатися на їхні послуги або купити їхні товари.

Оголошення про продаж товарів або пошук роботи

Шахраї часто звертаються до відкритих ресурсів, де користувачі виставляють свої телефонні номери для зв'язку. Це і мобільні програми, і дошки оголошень про вакансії, і рекламні платформи для продажу чи надання послуг. Для пошуку телефонних номерів шахраї зазвичай використовують автоматизовані програми чи боти. Вони сканують загальнодоступні оголошення та вибирають із них потрібну інформацію: ім'я, вік, номер телефону, адресу тощо.

Найнебезпечнішими є веб-сайти, на яких шахраї можуть знайти повні персональні профілі. Жертви схильні більше довіряти шахраям, якщо ті знають їхні особисті дані. Це полегшує злочинцям завдання видавати себе за співробітників поліції чи інших державних органів.

Дані з веб-сайтів, форумів та онлайн-ресурсів

Шахраї також можуть зламувати дані з різних веб-сайтів. Вони особливо зацікавлені в ресурсах, які вимагають введення телефонного номера для реєстрації облікового запису. Такі сайти зламуються частіше, ніж сайти великих компаній. Якщо під час реєстрації ви можете вказати адресу електронної пошти замість телефону, ми рекомендуємо використовувати цей варіант.

Таким чином, шахраї отримують номери абонентів різними непередбачуваними способами. В результаті небажані дзвінки навряд чи можна повністю виключити, але можна вжити таких запобіжних заходів:

Читай також

Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США

Це вам не повномасштабна війна

Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року

Ставок прийнято на 1,6 млн доларів

Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ

Вперше з початку війни

Підприємці, які не мають доступу до Інтернету, вимушено припинять роботу з 2025 року

Причина

Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України

З виручкою від 4,7 мільярда гривень

Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року

The Economist оцінює шанси двох кандидатів

В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"

Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках

На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт

Виробник просить вибачення

У МОН заявили, що вища освіта в Україні має коштувати дорожче

Мінімум три тисячі євро

Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського

Через жорстку критику військового керівництва