Засновник Telegram Павло Дуров дав інтерв'ю журналісту Такеру Карлсону: найцікавіше
YouTube
Американський телеведучий Такер Карлсон (той самий, що взяв інтерв'ю у Володимира Путіна), зустрівся із засновником соцмережі «ВКонтакте» та месенджера Telegram Павлом Дуровим.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Це перше телеінтерв'ю Дурова з 2016 року, заявив Карлсон у своєму Telegram-каналі, який створив нещодавно. Сам Дуров повідомив, що у лютому дав тригодинне інтерв'ю "журналісту ліберальних поглядів", і того ж дня "поспілкувався з Такером Карлсоном, який відомий своїми консервативними поглядами".
Найцікавіше з інтерв'ю Павла Дурова:
🔸Павло Дуров розповів, що у 2011-2012 роках відмовився виконати вимогу влади РФ і не став блокувати спільноти російської опозиції у ВКонтакті.
🔸Під час Євромайдану у 2013 році російська влада вимагала від «ВКонтакті» видати особисті дані учасників протестів.
«Це ж інша країна. Ми не можемо зрадити наших українських користувачів, тому що ви нас про це попросили», – нібито відповів Дуров.
Пізніше влада РФ поставила його перед дилемою — виїхати з країни, залишивши «ВК» або «підкорятися наказам», він «обрав свободу».
🔸Ідея створення Telegram прийшла після обшуків, які провели у нього російські силовики. Дуров вигадав Telegram для безпечного листування — через тиск, який чинила влада РФ, він захотів мати зашифрований засіб комунікації. Цей код для Telegram написав його брат Микола.
🔸 Дуров не подорожує до США, Росії чи Китаю ("жодної з великих геополітичних держав"). У Дубаї Дурову подобаються податки, інфраструктура, легкість ведення бізнесу та нейтральний статус:
«Це нейтральна країна, яка хоче дружити з усіма. Геополітично вона не пов'язана з жодною з великих наддержав».
🔸 Від ведення бізнесу в США довелося відмовитися через пильну увагу американських спецслужб. Дуров розповів, що під час одного із візитів до США, з ним їздив інженер, який обслуговує месенджер. Його, за словами Дурова, намагалися завербувати, щоб він розмістив у коді вразливість. Через неї ФБР отримало б доступ до пристроїв користувачів. А ще у Сан-Франциско на Дурова напали грабіжники, коли він вийшов зі штаб-квартири Twitter. Вони хотіли відібрати телефон, була бійка, телефон залишився у Дурова.
«Після того, що я відчув у США, у мене дуже обмежена з точки зору безпеки довіра до платформ, розроблених у США», – говорить Дуров.
🔸 Аудиторія Telegram досягла 900 мільйонів користувачів, незважаючи на те, що компанія не витратила "ні долара" на маркетинг. Дуров не залучає інвесторів, бо цінує незалежність та не цінує гроші:
«У мене немає нерухомості, літаків, яхт. Це не мій спосіб життя».
🔸 Відповідаючи на запитання Карлсона, чи не є Telegram «інструментом російської держави», Дуров заявив, що «це частина методики дискредитації додатка з боку конкурентів». Telegram він називає нейтральною платформою для людей із різними поглядами.
🔸 Дуров вважає, що найбільший тиск на Telegram чинять не держави, а корпорації Apple та Google. І що ці компанії мають можливість цензурувати все, що є у вас у телефоні. Якщо Telegram не підпорядковуватиметься їхнім вимогам, його просто видалять із магазинів додатків — і доступу до нього залишиться "більша частина світу".
Читай також
Титул «Міс Франція – 2025» здобула найстарша учасниця за всю історію конкурсу (фото)
На конкурсі «Міс Світу» на неї можуть чекати проблеми
Чому кава дорожчає: ціни на арабіку досягли історичного максимуму
Споживачі відчують зростання цін вже з наступного року
Син Трампа опублікував зухвале відео, де його батько штурхає Зеленського з обкладинки Time
Не перша провокація з боку Дональда молодшого
З лабораторії в Австралії зникли 323 флакони зі смертельними вірусами
Було порушено протоколи безпеки
20-річна модель здобула титул «Міс Україна 2024»: вона представить країну на конкурсі «Міс Світу» (фото)
Киянка, спортсменка, танцівниця
Шольц приїхав до Києва із сріблястою валізою: українці створили сотні мемів, вгадуючи що всередині
Що у валізі розповів і сам канцлер