Засновник Telegram Павло Дуров дав інтерв'ю журналісту Такеру Карлсону: найцікавіше
YouTube
Американський телеведучий Такер Карлсон (той самий, що взяв інтерв'ю у Володимира Путіна), зустрівся із засновником соцмережі «ВКонтакте» та месенджера Telegram Павлом Дуровим.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Це перше телеінтерв'ю Дурова з 2016 року, заявив Карлсон у своєму Telegram-каналі, який створив нещодавно. Сам Дуров повідомив, що у лютому дав тригодинне інтерв'ю "журналісту ліберальних поглядів", і того ж дня "поспілкувався з Такером Карлсоном, який відомий своїми консервативними поглядами".
Найцікавіше з інтерв'ю Павла Дурова:
🔸Павло Дуров розповів, що у 2011-2012 роках відмовився виконати вимогу влади РФ і не став блокувати спільноти російської опозиції у ВКонтакті.
🔸Під час Євромайдану у 2013 році російська влада вимагала від «ВКонтакті» видати особисті дані учасників протестів.
«Це ж інша країна. Ми не можемо зрадити наших українських користувачів, тому що ви нас про це попросили», – нібито відповів Дуров.
Пізніше влада РФ поставила його перед дилемою — виїхати з країни, залишивши «ВК» або «підкорятися наказам», він «обрав свободу».
🔸Ідея створення Telegram прийшла після обшуків, які провели у нього російські силовики. Дуров вигадав Telegram для безпечного листування — через тиск, який чинила влада РФ, він захотів мати зашифрований засіб комунікації. Цей код для Telegram написав його брат Микола.
🔸 Дуров не подорожує до США, Росії чи Китаю ("жодної з великих геополітичних держав"). У Дубаї Дурову подобаються податки, інфраструктура, легкість ведення бізнесу та нейтральний статус:
«Це нейтральна країна, яка хоче дружити з усіма. Геополітично вона не пов'язана з жодною з великих наддержав».
🔸 Від ведення бізнесу в США довелося відмовитися через пильну увагу американських спецслужб. Дуров розповів, що під час одного із візитів до США, з ним їздив інженер, який обслуговує месенджер. Його, за словами Дурова, намагалися завербувати, щоб він розмістив у коді вразливість. Через неї ФБР отримало б доступ до пристроїв користувачів. А ще у Сан-Франциско на Дурова напали грабіжники, коли він вийшов зі штаб-квартири Twitter. Вони хотіли відібрати телефон, була бійка, телефон залишився у Дурова.
«Після того, що я відчув у США, у мене дуже обмежена з точки зору безпеки довіра до платформ, розроблених у США», – говорить Дуров.
🔸 Аудиторія Telegram досягла 900 мільйонів користувачів, незважаючи на те, що компанія не витратила "ні долара" на маркетинг. Дуров не залучає інвесторів, бо цінує незалежність та не цінує гроші:
«У мене немає нерухомості, літаків, яхт. Це не мій спосіб життя».
🔸 Відповідаючи на запитання Карлсона, чи не є Telegram «інструментом російської держави», Дуров заявив, що «це частина методики дискредитації додатка з боку конкурентів». Telegram він називає нейтральною платформою для людей із різними поглядами.
🔸 Дуров вважає, що найбільший тиск на Telegram чинять не держави, а корпорації Apple та Google. І що ці компанії мають можливість цензурувати все, що є у вас у телефоні. Якщо Telegram не підпорядковуватиметься їхнім вимогам, його просто видалять із магазинів додатків — і доступу до нього залишиться "більша частина світу".
Читай також
Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США
Це вам не повномасштабна війна
Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року
Ставок прийнято на 1,6 млн доларів
Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ
Вперше з початку війни
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України
З виручкою від 4,7 мільярда гривень
Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року
The Economist оцінює шанси двох кандидатів
В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"
Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках
На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт
Виробник просить вибачення
Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського
Через жорстку критику військового керівництва