Засновник Telegram Павло Дуров дав інтерв'ю журналісту Такеру Карлсону: найцікавіше

YouTube

Американський телеведучий Такер Карлсон (той самий, що взяв інтерв'ю у Володимира Путіна), зустрівся із засновником соцмережі «ВКонтакте» та месенджера Telegram Павлом Дуровим.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Це перше телеінтерв'ю Дурова з 2016 року, заявив Карлсон у своєму Telegram-каналі, який створив нещодавно. Сам Дуров повідомив, що у лютому дав тригодинне інтерв'ю "журналісту ліберальних поглядів", і того ж дня "поспілкувався з Такером Карлсоном, який відомий своїми консервативними поглядами".

Найцікавіше з інтерв'ю Павла Дурова:

🔸Павло Дуров розповів, що у 2011-2012 роках відмовився виконати вимогу влади РФ і не став блокувати спільноти російської опозиції у ВКонтакті.

🔸Під час Євромайдану у 2013 році російська влада вимагала від «ВКонтакті» видати особисті дані учасників протестів.

«Це ж інша країна. Ми не можемо зрадити наших українських користувачів, тому що ви нас про це попросили», – нібито відповів Дуров.

Пізніше влада РФ поставила його перед дилемою — виїхати з країни, залишивши «ВК» або «підкорятися наказам», він «обрав свободу».

🔸Ідея створення Telegram прийшла після обшуків, які провели у нього російські силовики. Дуров вигадав Telegram для безпечного листування — через тиск, який чинила влада РФ, він захотів мати зашифрований засіб комунікації. Цей код для Telegram написав його брат Микола.

🔸 Дуров не подорожує до США, Росії чи Китаю ("жодної з великих геополітичних держав"). У Дубаї Дурову подобаються податки, інфраструктура, легкість ведення бізнесу та нейтральний статус:

«Це нейтральна країна, яка хоче дружити з усіма. Геополітично вона не пов'язана з жодною з великих наддержав».

🔸 Від ведення бізнесу в США довелося відмовитися через пильну увагу американських спецслужб. Дуров розповів, що під час одного із візитів до США, з ним їздив інженер, який обслуговує месенджер. Його, за словами Дурова, намагалися завербувати, щоб він розмістив у коді вразливість. Через неї ФБР отримало б доступ до пристроїв користувачів. А ще у Сан-Франциско на Дурова напали грабіжники, коли він вийшов зі штаб-квартири Twitter. Вони хотіли відібрати телефон, була бійка, телефон залишився у Дурова.

«Після того, що я відчув у США, у мене дуже обмежена з точки зору безпеки довіра до платформ, розроблених у США», – говорить Дуров.

🔸 Аудиторія Telegram досягла 900 мільйонів користувачів, незважаючи на те, що компанія не витратила "ні долара" на маркетинг. Дуров не залучає інвесторів, бо цінує незалежність та не цінує гроші:

«У мене немає нерухомості, літаків, яхт. Це не мій спосіб життя».

🔸 Відповідаючи на запитання Карлсона, чи не є Telegram «інструментом російської держави», Дуров заявив, що «це частина методики дискредитації додатка з боку конкурентів». Telegram він називає нейтральною платформою для людей із різними поглядами.

🔸 Дуров вважає, що найбільший тиск на Telegram чинять не держави, а корпорації Apple та Google. І що ці компанії мають можливість цензурувати все, що є у вас у телефоні. Якщо Telegram не підпорядковуватиметься їхнім вимогам, його просто видалять із магазинів додатків — і доступу до нього залишиться "більша частина світу".

Читай також

Американський журналіст Такер Карлсон вестиме власне шоу на російському телебаченні: про що був перший випуск

Від Fox News до "Росія 24"

На українців чекає масове підвищення зарплат: названі нові суми

Результати дослідження

Вчений назвав ім'я найбагатшої людини в історії України

Справжній магнат

«Найвпливовіший керівник адміністрації президента в історії»: Washington Post підготував великий матеріал про Андрія Єрмака

Зеленський - "хороший поліцейський", а Єрмак - "поганий поліцейський"

За час повномасштабної війни іноземці відкрили в Україні 2652 компанії: хто найчастіше створює бізнес

Топ-список іноземних інвесторів

Олександр Свіщов і Григорій Козловський передали кошти центру Unbroken на виготовлення якісних протезів для наших військових

Справжність відео з інопланетянами у Лас-Вегасі підтвердив відомий криміналіст

Дивимося відео з величезним прибульцем

«Укрпошта» виставлятиме на аукціон посилки, які ніхто не забрав протягом півроку

Від 10 гривень за товар

В інтернеті продають «маски жінки для ухилянтів» за 14 тисяч гривень (фото)

Користувачі мережі не втрималися від жартів

Українські школярі, які зараз у 6-му класі та молодші, навчатимуться 12 років

Що змінить реформа Нової української школи