В Індії завершилося найрозкішніше весілля століття за $600 мільйонів: цікаві факти (відео)
independent.co.uk
12 липня 2024 року молодший син найбагатшої людини Індії (мультимільярдера Мукеша Амбані) Анант Амбані нарешті став чоловіком Радхіки Мерчант – дочки фармацевтичного магната Вірену Мерчанта. Святкування тривало три дні, не рахуючи передвесільних вечірок, які стартували у березні цього року.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Головне свято тривало три дні до 14 липня. Основна церемонія проходила у місті Мумбаї, на весілля було запрошено близько 1000 гостей, серед яких були голлівудські зірки, політики та бізнес-магнати з усього світу. Масштаби події, яку прозвали «весіллям століття», вражають, і тому ми зібрали для вас найцікавіші факти про цей захід.
Цікаві факти про найдорожче весілля століття:
- За деякими оцінками, загальна вартість весілля склала понад 600 мільйонів доларів, що робить його одним з найдорожчих в історії. До речі, ця сума складає всього 0,5% стану найбагатшого сімейства Індії.
- Відомо, що Анант та Радхіка, яким по 29 років, — друзі дитинства, чия дружба набула романтичного обороту під час подорожі у 2017 році зі спільними приятелями.
- Сприятливі дати щодо весілля вибиралися з карт народження пари.
- Головна церемонія проходила у розкішному у 27-поверховому особняку родини Амбані у місті Мумбаї. Також частина урочистостей проходила у сімейному конференц-центрі Jio World Convention Center, в якому може уміститися 16 тисяч осіб. Усі дороги, що ведуть та прилеглі до центру, перекрила поліція. Це стало можливим завдяки прибуттю перших осіб держави як гостей.
- Організатори перетворили місце проведення весілля на міні-версію священного індійського міста Варанасі за допомогою гігантських декорацій та понад 100 тисяч живих квітів. Декоратори також створили 60 квіткових скульптур у вигляді тварин: мавп, слонів та тигрів. Загалом на прикрасу зали дизайнери витратили три тижні.
- Гості вечірки отримали дев'ятисторінковий дрес-код, якому мали слідувати перукарі та візажисти, а також фахівці з традиційного індійського драпірування при підготовці образів зіркових гостей. Головним критерієм дрес-коду свята було «жодної біжутерії»: всі прикраси повинні бути дорогоцінними.
- Сім'я Амбані забронювала 100 приватних літаків, які доставляли своїх відомих гостей з усього світу до Індії. До речі, всі п'ятизіркові готелі в Мумбаї також були заброньовані для них та оплачені сім'єю. Як весільний подарунок гостям були подані ексклюзивні прикраси та сувеніри.
- На святі були помічені такі знаменитості, як Біл Гейтс, Марк Цукерберг, Бейонсе, Дженніфер Лопес, Кеті Перрі, Андреа Бочеллі, Кім і Хлої Кардаш'ян, Приянка Чопра, Нік Джонас, Джон Сіна, Майк Тайсон, Жан-Клод Ван Дамм, Іванка Трамп і багато інших. Також на весіллі були присутні колишній держсекретар США Джон Керрі, колишня перша леді США Хіларі Клінтон, колишні прем'єр-міністри Великобританії Тоні Блер та Борис Джонсон, колишній прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці, колишній прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер, колишній прем'єр-міністр Австрії Себастьян Курц, генеральний директор СОТ Нгозі Оконджо-Івеала, президент ФІФА Джанні Інфантіно та інші.
- Наречений з'явився на червоній доріжці в золотистому шервані (національне індійське пальто - Авт.), а наречена сяяла у весільному вбранні білого та червоного кольорів від індійського бренду Abu Jani Sandeep Khosla. Розшита вручну камінням сукня складалася з багатошарової гагри (національного індійського жіночого костюма) з другим шлейфом, що відстібається, п'ятиметрової вуалі і тканинної дупатти на плече. Свій образ Радики Мерчант доповнила сімейними прикрасами у вигляді намиста з діамантами та смарагдами.
Читай також
Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США
Це вам не повномасштабна війна
Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року
Ставок прийнято на 1,6 млн доларів
Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ
Вперше з початку війни
Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України
З виручкою від 4,7 мільярда гривень
Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року
The Economist оцінює шанси двох кандидатів
В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"
Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках
На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт
Виробник просить вибачення
Волонтер Сергій Стерненко заявив, що його оголосили у розшук за вказівкою головкому Сирського
Через жорстку критику військового керівництва