У Telegram почала працювати нова схема шахрайства під виглядом «подарунка»

Getty Images

У Telegram з'явилася чергова шахрайська схема, в результаті якої у користувачів крадуть особисті дані та доступ до облікового запису, надсилаючи посилання на фішинговий сайт. Розповідаємо, як не втратити особисті дані та не стати жертвою шахраїв.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Шахраї почали масово розсилати фішингові посилання для злому, які виглядають як безкоштовна Premium-підписка. Тобто користувач нібито отримує у подарунок від свого знайомого контакту передплату на Telegram Premium. У повідомленні йдеться, що для активації підписки потрібно перейти за посиланням. На сторінці потрібно ввести свій логін і пароль. При цьому посилання схоже на сторінку авторизації в месенджері Telegram.

Як тільки користувач вводить дані – їх одержують шахраї. Після цього всі особисті дані використовуються для доступу до особистих кабінетів банків та списання з рахунків коштів.


Убезпечити себе від злочинної схеми легко, головне — не переходити за надісланим посиланням. Якщо ви все-таки зіткнулися з шахраями, якнайшвидше закрийте всі підозрілі активні сеанси в налаштуваннях, у вкладці «Пристрої» і заблокуйте обліковий запис, який надіслав вам небезпечне посилання.

❗Слід зазначити, що підключення підписки Telegram Premium відбувається всередині месенджера, для цього не потрібно переходити на сторонні сайти.

Окрім фейкової Premium-підписки, шахраї розповсюджують шкідливі файли, замасковані під фотографії. Користувачі месенджера одержують повідомлення з текстом типу: "Привіт, це ти на фото?", до якого додається файл із розширенням APK. Завантаження такого файлу призводить до зараження пристрою вірусом, який може вкрасти дані або завдати іншої шкоди.

❗Важливо знати, що справжня фотографія не може мати розширення APK – це формат, характерний для інсталяційних файлів на Android.

Експерти просять користувачів Telegram бути уважними, не переходити на посилання, які надсилають незнайомі люди або навіть контакти. Перед переходом на посилання переконайтеся, що вам насправді пише людина, якій належить обліковий запис. Не завантажуйте файли від невідомих відправників та активуйте двофакторну автентифікацію для захисту облікових записів. У разі сумнівів, звертайтеся до офіційної підтримки Telegram.

Читай також

У Telegram почала працювати нова схема шахрайства під виглядом «подарунка»

Як уникнути втрати даних та коштів з рахунків

Італійське село пропонує будинки за 1 долар американцям, розчарованим результатами виборів у США

Це вам не повномасштабна війна

Тоталізатор, що передбачив перемогу Трампа, приймає ставки на ймовірність ядерного вибуху до кінця року

Ставок прийнято на 1,6 млн доларів

Більше половини українців хочуть швидкого припинення війни шляхом переговорів із РФ

Вперше з початку війни

Підприємці, які не мають доступу до Інтернету, вимушено припинять роботу з 2025 року

Причина

Forbes Ukraine опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України

З виручкою від 4,7 мільярда гривень

Президентські вибори в Україні можуть відбутися 25 травня 2025 року

The Economist оцінює шанси двох кандидатів

В РФ ухвалили закон про мільйонні штрафи за "пропаганду чайлдфрі"

Про небажання мати дітей можна говорити лише у трьох випадках

На упаковках популярних дитячих ляльок помилково надрукували посилання на порносайт

Виробник просить вибачення

У МОН заявили, що вища освіта в Україні має коштувати дорожче

Мінімум три тисячі євро