5 важливих питань про електронну автоцивілку

Усім досвідченим водіям відомо, що на території України заборонено користуватися автомобілем без поліса ОСАГО. Така страховка дозволяє отримати компенсацію тим особам, хто постраждав внаслідок помилкових дій власника автоцивілки, які призвели до аварії на дорозі. Водії з досвідом звикли щорічно оформлювати такий документ в страхових компаніях, але не кожен знає про те, що набагато зручніше придбати страховку онлайн. Пропонуємо вам відповіді на поширені питання стосовно електронної автоцивілки, які вам допоможуть зорієнтуватися та швидко застрахуватися у 2024 році.

Чи є різниця між електронним полісом автоцивілки та паперовою страховкою?

За своєю суттю це однакові документи, які гарантують фінансовий захист у тому разі, якщо водій застрахованого автомобіля стає винуватцем ДТП та завдає шкоди іншим особам або їхньому майну. Основна відмінність полягає у формі відображення. Електронний поліс формується онлайн, потім відправляється клієнту електронною поштою. Тоді як звичайний страховий договір друкують на бланку вручну. На такому документі обов’язково повинні бути підписи клієнта та страхової компанії.

Важливо зазначити, що електронний і паперовий поліси мають однакову юридичну силу та стають чинними після укладання, сплати та підпису, відповідаючи всім вимогам законодавства України. Ціна автоцивілки в будь-якому вигляді здебільшого є однаковою. Під час укладання електронного договору інформація про нього миттєво передається до централізованої бази Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). Тоді як інформація про оформлення поліса на бланку може з’явитися там із певною затримкою.

Як можна оформити електронну автоцивілку й отримати поліс?

Провідні страхові компанії останнім часом багато зробили для спрощення процедури оформлення договорів ОСЦПВ онлайн. Наприклад, в СК «УНІКА» процес укладання електронної автоцивілки виглядає так:

Поліс і всі супровідні документи будуть надіслані власнику авто у форматі файлу на вказану електронну пошту протягом 3–5 хвилин після внесення всіх необхідних даних і оплати. Цей документ можна зберегти на своїх пристроях (смартфоні, планшеті тощо) і в разі потреби демонструвати представникам патрульної служби з екрана.

Як перевірити, чи є чинною електронна автоцивілка?

Для того щоб переконатися, що страховий поліс на авто є дійсним, достатньо відвідати офіційний сайт МТСБУ. На цьому порталі є можливість уточнити наявність страховки за державним номером автомобіля, номером поліса або VIN-кодом транспортного засобу. Крім того, можна дізнатися, чи був актуальним поліс на конкретну дату.

Така перевірка необхідна для того, щоб дізнатися про термін дії страховки. Отже, можна своєчасно оформити новий поліс та уникнути ситуації, коли водій залишається незастрахованим, потрапляючи при цьому в аварію. Крім того, проведення перевірки є важливим для підтвердження, що поліс є справжнім документом, зареєстрованим у базі даних.

Щоб виконати перевірку, потрібно зробити два прості кроки:

Після проведення пошуку з'являться дані з зазначенням періоду дії страховки.

Що таке добровільна або розширена автоцивілка?

Останнім часом у нашій країні відбулися зміни у сфері страхування, що призвело до збільшення максимальних страхових сум під час обов'язкового автострахування. Наразі особи, які постраждали внаслідок ДТП, мають можливість отримати компенсацію в розмірі 160 тис. грн на відновлення пошкодженого автомобіля та до 320 тис. грн, якщо їм буде потрібно лікування.

Проте запропонованих сум виплат в базовому пакеті автоцивілки іноді недостатньо для покриття витрат на ремонт сучасних та дорогих автомобілів. Тому відомі страхові компанії пропонують своїм клієнтам додаткові варіанти страхового захисту. Це якраз і є програми добровільної або розширеної автоцивілки. В їх умовах зазначено, що максимальний розмір компенсації може бути збільшено до 1 млн грн. Ця можливість доступна для клієнтів страхової компанії «УНІКА», яка пропонує декілька подібних програм із різним розміром страхового внеску та максимальною страховою сумою. Такі страхові пакети також можна оформити онлайн.

Як вибрати страхову компанію?

Мабуть, це найважливіше питання, оскільки саме від цього залежить гарантія виплат. Під час вибору необхідно звертати увагу на такі критерії, як фінансова стабільність, якість обслуговування та досвід діяльності на страховому ринку України. Прикладом надійного бізнесу може бути СК «УНІКА», яка успішно працює в Україні вже майже 30 років. Компанія регулярно займає провідні позиції в спеціалізованих рейтингах. Наприклад, вона визнана найкращою в Україні в рейтингу «ТОП-100. Рейтинги найбільших».

СК «УНІКА» докладає зусиль для оперативної підтримки клієнтів, надаючи допомогу тим, хто опинився в скрутній ситуації.

 

Читай також

ТОП-5 аксесуарів для дронів, які вам точно потрібні

Нові правила у догляді за собою: сучасні тренди в галузі інтимного комфорту та здоров'я

Балконні двері: Як обрати надійні, функціональні та енергоефективні рішення для вашого дому

Як під час гри в блекджек онлайн мінімізувати ризики

Як стилізувати стьобані жилети?

Огляд прибутків казино України

Ферментотерапія — як це допомагає одужанню та відновленню

Каблучки для коханих: 11 неповторних ідей освідчення у Києві

Як знайти роботу без досвіду в Конотопі

IESF World Championship 2024: грандіозна подія для фанатів CS і не тільки