Резиденцію Дональда Трампа охороняють роботи-собаки: що про них відомо (відео)

Reuters

Резиденція обраного президента США Дональда Трампа "Мар-а-Лаго", розташована в Палм-Біч, штат Флорида, наразі перебуває під охороною роботизованих собак-охоронців Spot, повідомляє ВВС.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Кличка чотирилапого патрульного - Спот - заснована на грі слів: в англійській мові слово "spot" може бути як іменником ("точка", "пляма"), так і дієсловом ("знаходити", "стежити"). Ці високотехнологічні пристрої розроблені компанією Boston Dynamics, яка вже давно співпрацює з військовими та правоохоронними органами.

Роботи-собаки можуть виконувати завдання як в автоматичному режимі, так і під керівництвом оператора через джойстик. Їхній маршрут можна запрограмувати заздалегідь, що дозволяє ефективно патрулювати великі території. На кожній із чотирьох ніг робота розміщено запобіжний напис: "Не гладити".

«Не знаю, у кого може виникнути бажання такого собаку погладити, — зазначає політолог із приватного Коледжу Менло у Каліфорнії Мелісса Мічелсон. — Вона зовсім не виглядає милою».

Spot відомий своєю спритністю. Він може ходити сходами і спускатися вниз, переміщатися в тісному просторі, також собака вміє відчиняти двері, пишуть журналісти. Здатність робота виявляти потенційні загрози є однією з головних причин, чому багато відомств готові заплатити за нього до 75 тисяч доларів.

Роботизовані собаки також не відволікаються на візуальні ефекти, звуки чи запахи, з якими вони стикаються. Пристрої можуть швидше та повніше здійснювати спостереження за такими широкими відкритими територіями, як у резиденції обраного президента.

ВВС також зазначає, що українські військові використовують схожих роботів для ведення розвідки.

Читай також

Apple змінює генерального директора вперше за 15 років: чого чекати від нового CEO Джона Тернуса

Багато продажів, мало інновацій

У США запустили відеочат з Ісусом Христом на базі ШІ за $1,99 за хвилину (фото)

Духовні поради та підтримка

Meta створює ШІ-клон Марка Цукерберга для спілкування зі співробітниками компанії

3D-модель замінить реального керівника

Видання The New York Times назвало можливого творця біткоїну

Його особистість вважається однією з найважливіших таємниць

Витрата палива до 5 літрів на сотню: 10 економних сімейних авто в Україні (фото)

Актуально за нинішніх умов

Україна створює свій чат GPT: у Мінцифри оприлюднили назву української мовної моделі ШІ

Голосування проходило в «Дії»

Італія тестуватиме новий "купол" ППО Michelangelo в умовах реальної війни в Україні

Як працює система

Apple готує презентацію щонайменше п'яти нових продуктів, включаючи iPhone, наступного тижня

Очікується бюджетний MacBook

У Китаї показали людиноподібного робота Moya: тепла шкіра, зоровий контакт та інші функції

Робот створювався для максимальної схожості з людьми

В Україні виставили на продаж двомісний пасажирський дрон: ціна та час польоту (фото)

За ціною авто