У лікарнях України почали працювати капелани: хто такі та чим займаються
В українських лікарнях з'явилася нова офіційна посада – у медзакладах працюватимуть капелани. У Міністерстві охорони здоров'я України наголосили, що в умовах війни "важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги", враховуючи для пацієнтів фізичні та психосоціальні аспекти з духовною опікою.
"У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу", - повідомляється в прес-службі МОЗ.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
24 жовтня 2022 року в окремих закладах охорони здоров'я, зокрема Івано-Франківської, Київської та Львівської областей, капеланів офіційно прийняли на роботу.
Хто такі капелани та чим займаються
Вважається, що капелан – це священик, який поєднує своє звання служителя з якоюсь додатковою посадою. У МОЗ додали, що це професіонал з вищою богословською освітою та післядипломною клінічною підготовкою, уповноважений здійснювати капеланську діяльність у закладах охорони здоров'я.
Сучасне значення слова "капелан" найбільш поширене у військовій справі - священик в армії, авіації та на флоті, який займається богослужінням серед військовослужбовців, контролем над моральним станом солдатів, відспівуванням загиблих та іншими функціями. Духовна опіка капеланів також поширюється на сім'ї пацієнтів та медичний персонал.
Відомо, що в Україні професію "капелан в охороні здоров’я" було внесено до Класифікатора професій ДК 003:2010 ще у 2021 році. Передбачається, що до роботи на таку посаду допускаються особи з вищою освітою не нижче бакалавра за спеціальністю "Богослов'я" або вищу духовну освіту того ж рівня з умовою пройти спеціалізацію за фахом "Клінічне душпастирство" до 1 січня 2026 року.
Читайте також:
Теги: новини , новини України , лікарня , ліки , духовність , священик