Режисер «Дюни» виконав останню волю вмираючої людини, яка мріяла побачити другу частину фільму
Канадський кінорежисер Дені Вільнєв, відомий за фільмами «Прибуття» і «Той, що біжить по лезу 2049», здійснив зворушливий вчинок. Він влаштував передпрем'єрний показ другої частини "Дюни" для пацієнта хоспісу в Квебеку, який мріяв побачити фільм перед смертю. Про це повідомляє The Washington Post.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
На початку січня 2024 року засновниця хоспісу в Квебеку Жозе Ганьйон написала у фейсбуці, що шукає контакти режисера Дені Вільнева, щоб «влаштувати невеликий фокус» для «декого наприкінці його життя».
У пості не уточнювалося, навіщо потрібні контакти Вільнева і не названо ім'я людини, для якої їх шукали. Але за півтора місяця, в день виходу в прокат фільму «Дюна. Частина друга», Ганьйон розповіла подробиці. Вмираючий чоловік поділився з нею своїм заповітним бажанням і вона, не роздумуючи, вирішила допомогти.
«Чоловік сказав, що перед смертю хотів би переглянути фільм "Дюна 2". Важка справа, оскільки цей фільм вийшов тільки наприкінці лютого 2024 року. Ми всі знали, що на той час пацієнт уже був би мертвий», — каже Ганьйон.
Ганьйон зв'язалася з режисером Себастьєном Пілотом, який у свою чергу познайомив її з Вільнєвом. Режисер та його дружина, Таня Лапойнт, не залишилися байдужими до цієї історії, вони були «надзвичайно зворушені». Подружжя почало шукати способи привезти пацієнта хоспіса до Монреалю, щоб подивитися фільм, але для цього він був надто слабкий, а часу у нього залишалося мало.
16 січня асистент Вільнєва прилетів до Квебеку і привіз із собою ноутбук режисера з копією фільму. Пацієнт, якому було близько 50 років, і один із його друзів переглянули нову «Дюну» раніше всього світу. Кінопоказ проходив в умовах секретності: у палаті щільно засмикали штори, а глядачі підписали угоду про нерозголошення та сховали свої смартфони.
Переглянути фільм повністю пацієнт не зміг через біль. Він зупинився приблизно на середині. Через кілька днів він помер — як написала Ганьйон, «забравши з собою секрет фільму». За її словами, суть була не в тому, щоб оглянути стрічку цілком, оскільки відсутність фіналу «не мала значення». Для цієї людини було більш ніж достатньо бачити, як люди згуртувалися довкола його останнього бажання.
Теги: світові новини , Дюна , події , прем'єра , кіно