Перший «Оскар» для України: як пройшло вручення найпрестижнішої кінопремії у світі
У Лос-Анджелесі завершилася 96 церемонія вручення Оскара. Головну статуетку за найкращий фільм отримала стрічка Крістофера Нолана «Оппенгеймер». Кінопремія "Оскар-2024" стала історичною для України. Документальний фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" приніс нашій країні перший за часи незалежності "Оскар".
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Під час вручення нагороди "20 днів у Маріуполі" усі глядачі театру "Долбі" на чолі з головними зірками Голівуду стоячи аплодували. Режисер фільму Мстислав Чернов у своїй промові виступив із потужною заявою на підтримку України.
«Це перший "Оскар" в українській історії. Напевне, я буду першим режисером, який скаже це тут: я хотів би, щоб цього фільму не було. Я хотів би, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які наразі у в'язницях. Але я не можу змінити минуле. Проте усі ми можемо зробити так, щоб правда переважила. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не були забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні!» – сказав режисер зі сцени.
Зазначимо, що прем'єра «20 днів у Маріуполі» відбулася 21 січня 2023 року на фестивалі незалежного кіно Sundance. Буквально за рік фільм став найкасовішим українським документальним фільмом і отримав понад 20 знакових для кінематографу та журналістики нагород: Пулітцерівську премію, премію BAFTA у категорії "Найкращий документальний фільм" та премію Гільдії режисерів Америки як "видатне режисерське досягнення в документалістиці".
Найбільше статуеток — сім — отримав «Опенгеймер» Крістофера Нолана, у тому числі за найкращий фільм та за найкращу режисуру.
Найкращим актором став Кілліан Мерфі, найкращою актрисою – Емма Стоун.
На другому місці за кількістю премій – «Бідні-нещасні». Ексцентрична стимпанк-трагікомедія Йоргоса Лантімоса взяла чотири статуетки.
Найкращий анімаційний фільм – «Хлопчик і птах», за який Хаяо Міядзакі отримав свій другий «Оскар» у кар'єрі (першу статуетку Міядзакі отримав 21 рік тому, 2003-го, за «Віднесених привидами»).
Знаменитий Вес Андерсон (автор "Готель Гранд Будапешт", "Королівство повного місяця", "Французький вісник", "Сімейка Тененбаум") вперше став володарем "Оскара", хоча номінувався на премію сім разів. Цього року перемогу йому приніс короткометражний фільм "Чудова історія Генрі Шугара".
Нагороду за візуальні ефекти отримала знята за 10 мільйонів доларів «Годзілла: Мінус один». Картина обійшла фільм «Вартові галактики: Частина 3», нову частину серії «Місію нездійсненна» та фантастичний блокбастер «Творець».
Співачка Біллі Айліш забрала вже другий "Оскар". 22-річна виконавиця отримала статуетку за пісню до фільму "Барбі" - What Was I Made For. Раніше Айліш вже нагороджували "Оскаром" за композицію No Time to Die для бойовика про Джеймса Бонда "Не час помирати".
Теги: світові новини , новини України , кіно , кінопремія , оскар , документальний фільм , переможці