Під Києвом відкрили кафе, де працюють молоді люди із синдромом Дауна (ВІДЕО)
У Броварах Київської області відкрили кафе, де стажування проходитимуть 20 молодих людей із синдромом Дауна, аутизмом та іншими інтелектуальними порушеннями. Проєкт покликаний допомогти їм адаптуватися до життя після школи та здобути навички, щоб влаштуватися на роботу, передає НВ.
Заклад називається "Café 21.3". Назва вибрана не просто так: це посилання на третю хромосому в 21-й парі — саме вона генетично визначає синдром Дауна у людини. Робота цього закладу спрямована на працевлаштування та вироблення навичок, необхідних для подальшого працевлаштування у ресторанній сфері. Першим кроком було відкриття пекарні у Броварах три роки тому, де така молодь проходить практику після навчання у рамках освітньої частини проєкту. Його організували на базі школи-інтернату №26.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram
Кафе розташоване у центрі міста. В ньому можна випити кави, скуштувати випічку з пекарні, а також запозичити досвід взаємодії та прийняття людей із порушеннями інтелектуального розвитку, кажуть засновники кафе.
Вони також сподіваються, що заклад стане успішним бізнесом і не вимагатиме дотацій.
Загалом у кафе проходитимуть стажування двадцять осіб, які зараз паралельно навчаються у школі — це підлітки з ментальними порушеннями віком від 13 до 17 років. Працюватимуть по три-чотири години. Випробують себе як офіціанти, помічники кухарі, прибиральники та бариста. У день відкриття стажистам випали важливі завдання – пригощати гостей власноруч зробленими бутербродами, а також кавою та десертами. А ще роздавати інтерв'ю журналістам.
«Я працюватиму в кафе офіціантом, також проходжу практику в пекарні. Мені тут дуже подобається. Окрім цього я навчаюсь у школі, люблю спорт, фізкультуру, українську мову, інформатику», — розповідає один із стажистів, Ілля.
Батьки дітей із порушенням інтелектуального розвитку завжди хвилюються, чи зможуть ті колись знайти роботу та бути самостійними. Василенко стверджує, що такі люди можуть працювати, але їм потрібна допомога.
«Більшість із них потребує підтримки. Саме тому ми створили кафе та пекарню для наших дітей. Сьогодні вони тут навчаються та мають супровід соціального працівника, а завтра, можливо, отримають роботу тут чи в іншому місці», — каже співзасновник «Перспективи 21.3» Андрій Василенко.
Окрім Броварів подібні заклади вже працюють також у Луцьку та Харкові.
Теги: кафе , синдром дауна , допомога , спілкування , люди з інвалідністю