Ахметов виходить з медіабізнесу на "користь державі": що це означає
Прес-служба холдингової компанії "Систем Кепітал Менеджмент" (SCM) опублікувала на офіційному сайті заяву свого засновника, бізнесмена, політика та українського олігарха Ріната Ахметова. У цій заяві йдеться про те, що він "ухвалив вимушене рішення про вихід інвестиційної компанії SCM із медійного бізнесу".
Усі ліцензії, придбані раніше на ефірні та супутникові телеканали, інтернет-видання та друковані ЗМІ "Медіа Група Україна", будуть передані "на користь державі" протягом цього тижня.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Які медіа належать Ахметову
Згідно з поширеною інформацією, в "Медіа Група Україна" Ахметова входять:
- телеканали "Україна", "Україна 24", "Футбол 1/2/3", НЛО TV, Індіго TV, 34 телеканал, "Донбас", "Сігма"
- міжнародні телеканали Ukraine 1, Ukraine 2, NLO TV 1, NLO TV 2;
- оператор супутникового мовлення Xtra TV;
- інтернет-ЗМІ "Сегодня" (segodnya.ua) та проєкт Vogue.UA;
- продакшн-компанії "Теле Про" та "Допоможемо ТБ";
- платформа інтерактивного телебачення OLL.TV;
- медіа-агентство "Медіа Партнерство Баїнг".
Подальша доля телеканалів та низки ЗМІ поки не повідомляється. Проте, Ахметов заявив про "припинення їхньої діяльності".
Директор із комунікацій у SCM Наталія Ємченко додала, що холдинг передає державі лише ліцензії на мовлення, а не активи, і це "вимушене рішення" є наслідком "дискримінаційного закону про олігархів". Це означає, що будь-коли може зупинитися мовлення телеканалів в ефірі чи держава, як варіант, може перепродати ліцензію іншим юридичним особам.
У заяві Ахметова також йдеться, що рішення вийти з медійного бізнесу було прийнято у зв'язку з набранням чинності законом "Про запобігання загрозам нацбезпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", також відомому як "закон про деолігархізацію".
Реакція на вихід Ахметова з медіабізнесу
"Як найбільший приватний інвестор в економіку України я неодноразово казав, що не був, не є й не буду олігархом. Короткий шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, і російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії SCM продати медіабізнес на ринкових умовах", - пишуть у заяві Ріната Ахметова.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив під час всеукраїнського телемарафону, що для більш детального коментаря йому потрібно більше інформації, але така подія – прецедент.
Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк написав у твіттер-блозі, що "закон про деолігархізацію – початок нової сторінки у відносинах держави та бізнесу", "відносинах на прозорості" та "сьогодні маємо гідний приклад від групи СКМ (SCM)".
Асоційований експерт у CASE Україна Євген Дубогриз написав, що подібним рішенням Ахметов зробив "хорошу інвестицію", оскільки безкоштовно відмовився від того, що обходилося не менш як мільярд гривень на рік, тим самим вийшовши в нуль замість мінус мільярда.
За даними фінансового звіту "Медіа Група Україна", у 2021 році компанія, не рахуючи чистих збитків майже 940 мільйонів гривень, отримала чистий дохід майже 500 мільйонів гривень.
Колишній Міністр інфраструктури України Володимир Омелян наголосив, що рішення Ахметова може допомогти створити справді незалежні ЗМІ в Україні, але зараз глядачам "світять лише Єдині Теленовини".
Теги: новини , медіа , олігархи , новини України